BĘDZIE PYSZNIE. IV Festiwal Podpłomyka Plebańskiego już w niedzielę.

Za sprawą pysznych podpłomyków z cebulką najbliższa niedziela będzie wyjątkowo smaczna. Już po raz czwarty Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas zaprasza mieszkańców ziemi gdowskiej i nie tylko na Festiwal Podpłomyka Plebańskiego na Zarabie w Gdowie. Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się o godzinie 15-tej i będzie towarzyszyć drugiemu dniu Święta Ziemi Gdowskiej. 

Podczas Festiwalu będzie można zarówno spróbować, jak i zakupić tradycyjny podpłomyk na stoiskach  Kół Gospodyń Wiejskich. Będzie również można wziąć udział warsztatach pieczenia podpłomyka, które poprowadzi Łukasz Grabowski

- zachęca gmina Gdów.

To będzie wyjątkowe popołudnie, podczas których uczestnicy nie tylko poznają smak podpłomyka ale także nauczą się jak samodzielnie upiec go w domu. Na chętnych czekają bowiem otwarte warsztaty z przygotowania i pieczenia zakończone degustacją własnoręcznie przygotowanych placków z ciasta chlebowego z cebulką. Będzie też okazja do skosztowania oraz możliwość nabycia tego przysmaku księdza Karola Wojtyły z czasów jego pobytu w niegowickiej parafii na stoiskach pań z kół gospodyń wiejskich.

Był podawany przy śniadaniu księdzu Karolowi Wojtyle  w Niegowici, taki podpłomyk jadał będąc wikarym. Chcemy przypomnieć smak tego podpłomyka mieszkańcom i gościom i zachęcać, by go samodzielnie robili. Będziemy nim także częstować wszystkich uczestników pikniku. Chcemy wkomponować nasz podpłomyk w obchody Dni Gdowa 

- mówi Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Dla chętnych przygotowano konkursy z nagrodami. Zakończenie Festiwalu zaplanowano na godzinę 19-tą. Wtedy to rozpocznie się gala gwiazd disco - polo. Zaśpiewa związana z Gdowem "Królowa Życia" Monika Chwajoł, a po niej gwiazda wieczoru - zespół Long&Junior.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Święto Ziemi Gdowskiej, a szczególnie na IV Festiwal Podpłomyka Plebańskiego.

Patronat medialny nad IV Festiwalem Podpłomyka Plebańskiego objęli: TVP3 Kraków, Dziennik PolskiMójGdów.plKoncertowy Tarnów i okolice.
Patronat redakcyjny: RMF FM.-------------------------------------------------------------------------------------------

W pierwszy weekend sierpnia (5 i 6 sierpnia) na Zarabiu w Gdowie odbędzie się Święto Ziemi Gdowskiej. Dwudniowa impreza wypełniona będzie licznymi atrakcjami zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W sobotę zaśpiewają zespoły rockowe: BLUE, Chłopcy z Placu Broni oraz AFROMENTAL. W niedzielę zaprezentują się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach, zagra Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów, działająca w Centrum Kultury w Gdowie. Będą też pokazy tańca nowoczesnego. O godzinie 19-tej zaśpiewa znana z programu „Królowe Życia” MONIKA CHWAJOŁ. Gwiazdą wieczoru będzie zespół LONG AND JUNIOR, który zagra o godz. 20:30.

W niedzielę organizatorzy zapraszają także na Festiwal Podpłomyka Plebańskiego. Na miłośników przysmaku Karola Wojtyły czekać będą warsztaty kulinarne. Chętni będą także mogli także skosztować i nabyć podpłomyki u pań z kół gospodyń wiejskich. Dodatkowo Wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i handlowe, pokazy taneczne i dwudniowa dyskoteka pod gwiazdami. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka na rozbudowę Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, gdzie prowadzona jest bezpłatna rehabilitacja dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Organizatorami Święta Ziemi Gdowskiej są: Gmina GdówCentrum Kultury w Gdowie oraz Solny Catering - Organizacja Imprez Plenerowych. 

Partnerzy: Fundacja Osób Niepełnosprawnych w PodolanachZakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z. o.Centrum Wolontariatu w PodolanachTaniec Nowoczesny Sara DąbroszDance Omnia oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Gdów.

Sponsorzy: Krakowski Bank SpółdzielczySmokolandFIBERWAYLIMUZYNKI.plSalon Fryzur "MAŁGORZATA”, Centrum Budowlane Niegowić, BONUS Wnętrza GdówPSB DORBUD (Polskie Składy Budowlane DORBUD), FIBERLINK.

Patronat medialny nad Świętem Ziemi Gdowskiej 2023 objęli: TVP3 KrakówRadio PlusDziennik PolskiMójGdów.plKoncertowy Tarnów i okolice.

#swietoziemigdowskiej2023 , #dnigdowa2023 , #fstiwalpodpłomykaplebańskeigo , #podpłomykplebański

 Program Święta Ziemi Gdowskiej - SOBOTA

Program Święta Ziemi Gdowskiej - NIEDZIELA: . 

 

 

 

 

Skip to content