Drugi dzień Święta Ziemi Gdowskiej. Niedziela 6 sierpnia. Zapraszamy!

Koncert Long&Junior oraz Moniki Chwajoł w rytmach disco - polo.  Będzie też pyszny Festiwal Podpłomyka Plebańskiego. Po raz czwarty organizatorzy zapraszają na warsztaty pieczenia produktu tradycyjnego z możliwością skosztowania oraz nabycia tego pysznego przysmaku z cebulką. Wystąpią podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach. Koncert da Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów. Na scenie zaprezentują się grupy tańca nowoczesnego. Zapraszamy na drugi dzień Święta Ziemi Gdowskiej, w niedzielę 6 sierpnia 2023 r. Zaczynamy od godz. 15:00.

Zanim gwiazda wieczoru - Long&Junior zaprezentuje się gdowskiej publiczności, już od godziny 15:30 scena będzie pełna muzyki.

Rozpoczną podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach. Swą grą aktorską urzekną niewątpliwie gdowską publiczność.

O 16-tej zagra Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów, działająca w Centrum Kultury w Gdowie, pod dyrygenturą Adama Czyżowskiego. Wybrzmi muzyka filmowa oraz dobrze znane utwory w nowatorskim wykonaniu muzyków.

Po krótkiej części oficjalnej, z wręczeniem medali okolicznościowych, o godzinie 17:30 sceną zawładną miłośnicy tańca nowoczesnego. Zatańczą grupa Taniec Nowoczesny Sara Dąbrosz z gdowskiego centrum kultury oraz Dance Omnia

Największe przeboje disco - polo zabrzmią od godziny 19-tej.

Rozpocznie Monika Chwajoł, związana z Gdowem piosenkarka i bizneswoman, znana z programu "Królowe Życia". Jej taneczne piosenki, pełne dobrej energii wprawią publiczność w dobry nastrój.

Gwiazda wieczoru: zespół Long&Junior wystąpi o godzinie 20:30. Najbardziej znane utwory "Helenka" „Tańczyć chcę”, „Śpiewać uczę się” oraz notowane „Tańcz tańcz tańcz”, „Kolorowa sukienka” oraz „Bądź moją królową” zawładną tej niedzieli gdowskim Zarabiem (więcej).

Podobnie jak przed rokiem, zabawę zakończy dyskoteka z DJ D-Wave czyli Mateusz Tabak – zaangażowany, doświadczony, przepełniony energią i pasją do muzyki DJ - pochodzący z Łapanowa. Muzycznie i tanecznie będzie do północy.

W tym dniu już po raz czwarty Organizatorzy zapraszają na Festiwal Podpłomyka Plebańskiego, który będzie wydarzeniem towarzyszącym "Dniom Gdowa". Na miłośników przysmaku Karola Wojtyły, czekać będą warsztaty kulinarne, podczas których każdy będzie mógł spróbować swoich sił w przygotowaniu tego produktu tradycyjnego.  Chętni będą mogli skosztować oraz nabyć podpłomyki u pań z kół gospodyń wiejskich z gminy Gdów.

Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach zbierać będzie w czasie wydarzenia na rozbudowę ośrodka w Podolanach, gdzie prowadzona jest bezpłatna rehabilitacja dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Jak zawsze czekać będzie wiele atrakcji, będzie wesołe miasteczko oraz stoiska gastronomiczne i handlowe.

Organizatorami Święta Ziemi Gdowskiej są Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz Solny Catering - Organizacja Imprez Plenerowych.

Partnerzy: Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach , Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z. o. , Centrum Wolontariatu w Podolanach, Taniec Nowoczesny Sara Dąbrosz , Dance Omnia, Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Gdów.

Sponsorzy: Krakowski Bank Spółdzielczy, Smokoland, FIBERWAY, LIMUZYNKI.pl, Salon Fryzur "MAŁGORZATA”, Centrum Budowlane Niegowić, BONUS Wnętrza Gdów, PSB DORBUD (Polskie Składy Budowlane DORBUD),  FIBERLINK.

Patronat medialny nad Świętem Ziemi Gdowskiej 2023 objęli: TVP3 Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, MójGdów.pl, Koncertowy Tarnów i okolice.

Dodatkowo patronat redakcyjny nad IV Festiwalem Podpłomyka Plebańskiego objął RMF FM.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy podczas Święta Ziemi Gdowskiej oraz na smakowity Festiwal Podpłomyka Plebańskiego!