Chór Tutte le Corde

Chór Tutte le Corde powstał w 2006 roku. Zrzesza miłośników śpiewu  w różnym wieku, których łączy muzyczna pasja i pragnienie dzielenia się muzyką z innymi. Grupa działa w strukturach  Centrum Kultury w Gdowie, w roku  2016 obchodziła  jubileusz 10-lecia! W repertuarze posiada: pieśni patriotyczne i ludowe, utwory klasyczne i rozrywkowe, kolędy i pastorałki. Koncertuje  podczas lokalnych uroczystości, jak również w całej Polsce i za granicą. Misją chóru  jest rozwijanie wokalnych pasji i dzielenie się pięknem chóralnej muzyki ze słuchaczami.

Główne osiągnięcia

2015- Złota Struna na Ogólnopolskim Festiwalu Chórów w Niepołomicach

2014- II miejsce na Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek 

2012,2014- koncerty inauguracyjne i warsztaty przy Międzynarodowym Festiwalu Chórów Gaude Cantem w Bielsku-Białej

2010,2011,2013- Srebrna Struna na Małopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach

2007- II miejsce na Powiatowym Przeglądzie Chórów w Staniątkach

 

Liczne koncerty m. in. w Bad-Nendorf (Niemcy), Teatrze "Groteska" w Krakowie, w Sanktuarium w Wieliczce oraz w  Nowym Targu, Rzeszowie, Nowym Sączu, Bielsku-Białej, Tarnowie, Mielcu.

Dyrygent:
Elżbieta Gawryszewska założycielka i dyrygentka chóru TUTTE LE CORDE, jest absolwentką Państwowego Liceum Muzycznego w Krakowie w klasie fortepianu, Papieskiej Akademii Teologicznej w zakresie muzyki liturgicznej oraz Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie i Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest nauczycielem w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Gdowie oraz Szkole Muzycznej I i II stopnia w Krakowie, gdzie prowadzi chóry.W październiku 2015 roku, zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa została uhonorowana odznaką Honoris Gratia.

Prezes chóru:
Elwira Ultracka - Mazur

www.tuttelecorde.pl

Skip to content