Dwudniowe Święto Ziemi Gdowskiej czas zacząć. Startujemy w sobotę 5 sierpnia od godz. 17:00.

Jak zawsze porcją dobrej muzyki rozpocznie się dwudniowe Święto Ziemi Gdowskiej 5-6 sierpnia 2023 r. W sobotę gdowskie Zarabie wypełni muzyka 3 zespołów. Zagrają  B.L.U.E., Chłopcy z Placu Broni, a gwiazdą wieczoru będzie AFROMENTAL. Świętowanie zakończy taniec pod gwiazdami.

Spotkanie nad Rabą w sobotę 5 sierpnia oficjalnie rozpocznie się o godzinie 17-tej, a już pół godziny później na scenie zaprezentuje się pierwszy z zespołów - grupa B.L.U.E.(godz. 17:30). Czwórka muzyków z okolic Gdowa, połączonych miłością do muzyki, na pewno wprowadzi publiczność w radosny czas Dni Gdowa. Szymon Ciszek - wokal, Stefan Chyrc - na gitarze, Marcin Łosiowski - bass, Anita Korba - na instrumentach klawiszowych a Arek Pajorski na perkusji. (więcej).

O muzyczne doznania zadbają też Chłopcy z Placu Broni, którzy wystąpią o godzinie 19:00. Zaprezentują wspaniałe piosenki o miłości, pokoju, wolności i przyjaźni. Usłyszymy największe przeboje "O Ela", "Kocham Cię", "Aeroplan", "Jezioro Szczęścia" czy "Kocham Wolność" (więcej)|.

Gwiazda wieczoru - AFROMENTAL - zagra o godz. 21. Tomson i Baron z zespołem przekażą publiczności sporą dawkę dobrej energii. Doskonale ich znamy: Tomson (Tomasz Lach – wokal), Śniady (Bartosz Śniadecki - instr. klawiszowe), Baron (Aleksander Milwiw-Baron – gitara), Lajan (Wojciech Witczak – bas), Torres (Tomasz Torres – perkusja). Muzyka, którą zaprezentują będzie wypadkową inspiracji wszystkich członków zespołu. Stylistycznie zagrają mieszankę głównie rocka i hip-hopu (więcej).

Pierwszy dzień świętowania tradycyjnie zakończy wspólny taniec pod gwiazdami. W sobotę wspólnie z DJ Don Pablo. Zabawa zakończy się o godzinie 2:00 w nocy. Będzie jednak wystarczająco dużo czasy, by odpocząć i ponownie przyjść na Zarabie w niedzielę na godzinę 15:00, bo wtedy rozpoczyna się drugi dzień Święta Ziemi Gdowskiej połączony z festiwalem Podpłomyka Plebańskiego.

Będzie też możliwość wsparcia podolańskiej fundacji. Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach zbierać będzie w czasie wydarzenia na rozbudowę swego ośrodka, gdzie prowadzona jest bezpłatna rehabilitacja dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Jak zawsze czekać będzie wiele atrakcji, będzie wesołe miasteczko oraz stoiska gastronomiczne i handlowe.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania! Zaczynamy w sobotę 5 sierpnia od godziny 17:00.

Organizatorami Święta Ziemi Gdowskiej są: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz Solny Catering - Organizacja Imprez Plenerowych.

Partnerzy: Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z. o., Centrum Wolontariatu w Podolanach, Taniec Nowoczesny Sara Dąbrosz, Dance Omnia oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Gdów.

Sponsorzy: Krakowski Bank Spółdzielczy, Smokoland, FIBERWAY, LIMUZYNKI.pl, Salon Fryzur "MAŁGORZATA”, Centrum Budowlane Niegowić, BONUS Wnętrza Gdów, PSB DORBUD (Polskie Składy Budowlane DORBUD), FIBERLINK.

Patronat medialny nad Świętem Ziemi Gdowskiej 2023 objęli: TVP3 Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, MójGdów.pl, Koncertowy Tarnów i okolice.

#swietoziemigdowskiej2023 , #dnigdowa2023

ZAPRASZAMY!

Dwudniowe świętowanie pełne atrakcji dla każdego, ogromnej porcji dobrej muzyki i smakowania Podpłomyka Plebańskiego - takie będzie tegoroczne dwudniowe Święto Ziemi Gdowskiej 5-6 sierpnia 2023 r. Zapraszamy!