Projekt “Nowe możliwości przekazu – większa dostępność dla widza” zakończony!

30 listopada 2021 r. Centrum Kultury w Gdowie zakończyło realizację trwającego od 17 maja 2021 r. projektu "Nowe możliwości przekazu - większa dostępność dla widza" realizowanego z programu Infrastruktura Domów Kultury, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury– państwowego funduszu celowego.

Całkowita wartość projektu to 33076,88 zł, dofinansowanie wyniosło 23 000 zł, pozostała kwota została sfinansowana z dotacji organizatora.

W ramach projektu zakupiono: stacjonarny system wystawienniczy wraz z oświetleniem na salę widowiskową, mobilny system wystawienniczy składający się z 8 ścianek ekspozycyjnych, podświetlaną kolumnę LED, potykacze dwustronne, rolety zaciemniające i system zasuwania kotar na salę widowiskową, kamerę, dwa głośniki i mobilny system nagłaśniający wraz z mikrofonem a także mobilny ekran projekcyjny.

Zakupiony sprzęt jest niezbędny do prowadzenia transmisji on-line i wydarzeń kulturalnych w plenerze. Realizacja projektu przede wszystkim ułatwi wyjście z ofertą poza mury budynku Centrum Kultury - w plener oraz do sieci a także przyczyni się do dalszego rozwoju ruchu artystycznego oraz promocji grup skupionych wokół CK. Zakupione wyposażenie umożliwi zorganizowanie dla mieszkańców wydarzeń, które będzie można śledzić on-line oraz wydarzeń w plenerze. Ponadto profesjonalny system wystawienniczy przyczyni się do rozwoju grup artystycznych oraz współpracy z innymi ośrodkami kultury w zakresie organizacji wystaw. Wierzymy, że te zakupy pozwolą na organizację nowych wydarzeń i poprawę jakości tego, co już robimy – podsumowuje Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela.

“Nowe możliwości przekazu – większa dostępność dla widza”

Skip to content