ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XIV KONKURSIE WIELKANOCNYM

Jak co roku, przed świętami Wielkiej Nocy zapraszamy do udziału w Konkursie Wielkanocnym. Czekamy na tradycyjne pisanki, kartki świąteczne, palmy i baranki wielkanocne. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół i świetlic oraz do osób indywidualnych, dzieci wraz z dorosłymi (np. prace rodzinne) w części grupowej konkursu z terenu gminy Gdów.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji, zwyczajów i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia symboli świątecznych, kształtowanie zainteresowań dzieci i młodzieży tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową, utrzymywanie zwyczaju wysyłania życzeń na kartkach świątecznych a także stwarzanie okazji do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikających zwyczajów własnoręcznego zdobienia pisanek i wykonywania kartek świątecznych.
Przed przygotowaniem prac na konkurs prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, w którym opisane są sposoby wykonywania eksponatów na konkurs oraz kryteria ocen.

Prace przyjmujemy od  22 marca (poniedziałek) do 24 marca (środa) w godzinach od 9.00 do 20.00. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 26 marca 2021 r. (piątek) o  godz. 17.00 w Centrum Kultury w Gdowie.

Regulamin oraz Karta Zgłoszenia XIV Konkursu Wielkanocnego