Po wizycie w Niegowickiej Izbie Etnosmaków uczestnicy wycieczki nabrali apetytu, dlatego pani Maria Mleczko postanowiła następnego dnia odwiedzić Centrum Kultury, aby pokazać uczestnikom zajęć wakacyjnych jak przygotować słodkie smakołyki. W mgnieniu oka na stołach pojawiały się przepyszne ciasteczka z cukrem trzcinowym, wspaniałe rogaliki z marmoladą, a na zakończenie deser z musem truskawkowym. Dzieci z wielką chęcią wykrawały ciasteczka o różnych kształtach i zawijały rogaliki. Warsztaty kulinarne sprawiły im dużą radość, zwłaszcza że przygotowane słodkości można było degustować. Na zakończenie najmłodsi wręczyli „babci Marysi” własnoręcznie przygotowaną laurkę wraz z podpisami oraz pamiątkową deskę do krojenia wykonaną metodą decoupage.