Znamy zwycięzców Zawodów Motorowodnych 2023

Ewelina Rybicka, Alicja Zimirska oraz Kuba Rybicki (dwukrotnie) - to nazwiska zwycięzców pierwszej edycji Zawodów Motorowodnych o Puchar Wójta Gminy Gdów. Na skuterach wodnych rywalizowano na zbiorniku wodnym w Marszowicach. Zawody towarzyszyły dzisiejszemu Piknikowi "Bezpieczne Wakacje" w Gdowie.

Zawody były okazją do nauczenia się nowych umiejętności.

Trenujemy rzucanie środkami ratowniczymi do celu, by nauczyć się nimi posługiwać przed obozami letnimi. Dzięki temu będzie wiedzieć jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą w czasie odpoczynku

- powiedział Konrad Krakowiak, drużynowy VIII Wodnej Drużyny Harcerskiej z Winiar

Zawody odbyły się w miłej rodzinnej, piknikowej atmosferze . Przy okazji zawodów wraz z zaprzyjaźnioną firmą Chor - Med przeszkoliliśmy dzieci z zakresu pierwszej pomocy, działania defibrylatora AED oraz dzieci miały możliwość zobaczyć "od środka" karetkę pogotowia. Dzięki uprzejmości piekarni - cukierni Domu Chleba nasi goście skosztowali przepysznych wypieków. Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez wielicką firmę Wesem sp zoo oraz Dom Handlowy "Solo" . W zawodach dla dzieci wzięła między innymi udział 8 Wodna Drużyna Harcerska " Wiatry Północy" z Winiar. Dziękujemy wszystkim za pomoc, udział , wspólne spędzenie czasu oraz zapraszamy za rok. Planujemy aby nasze zawody odbywały się cyklicznie co roku wraz z wydarzeniem Bezpieczne Wakacje organizowanym przez Gminę Gdów wraz z Centrum Kultury w Gdowie

- podsumował Tadeusz Rybicki z Salcom, współorganizator zawodów.

Zawody odbyły się w 4 kategoriach: Slalom sprawnościowy na czas na skuterach wodnych - kategoria męska, Slalom sprawnościowy  na czas na skuterach wodnych - kategoria damska, Slalom sprawnościowy motorówką na czas z instruktorem - kategoria dziewczynki oraz Slalom sprawnościowy motorówką na czas z instruktorem - kategoria chłopcy.

Skuterem wodnym najszybciej wśród pań pływała Ewelina Rybicka. Za nią na drugim miejscu uplasowała się Wioleta Chmiela, a na III miejscu Anna Bryniak. Wśród panów najlepszym okazał się Kuba Rybicki, a za nim Tadeusz Rybicki i Michał Szeliga.

Rywalizowały także dzieci na motorówkach z instruktorem.  W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Alicja Zimirska, II Zuzanna Mosur a III Anita Dudzik.  Wśród chłopców najlepszy był Kuba Rybicki (I miejsce), przed Filipem Zimirskim (II miejsce) oraz Mikołajem Gawlikiem (III miejsce).

Zwycięzców nagrodził Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Organizatorem imprezy była Salcom - zajmująca się zawodowo szkoleniami motorowodnymi, z centrum szkoleniowym w Marszowicach na terenie Betoniarni Stopa. Współorganizatorem był Małopolski Okręgowy Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego .

Serdecznie gratulujemy!

Zawody motorowe odbywały się w ramach pikniku Bezpieczne Wakacje, którego organizatorami wydarzenia są Gmina GdówCentrum Kultury w GdowieIPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - sekcja Polska) oraz Polska Sekcja IPA - Region Kalwaria Zebrzydowska.

Patronat nad imprezą "Bezpieczne Wakacje" objęła Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce – mł. insp. Mirosław Strach oraz Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem medialnym Radia Kraków, portalu informacyjnego Wieliczki i powiatu wieliczkacity.pl oraz portalu dla mieszkańców Gdowa i okolic mójgdów.pl.

Partnerami wydarzenia są: Gminna Rada Ruchu Drogowego w Gdowie, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, Grupa Motocyklowa Powiśle Dąbrowa TarnowskaAutomobilklub GalicyjskiKolekcja – Broń i Akcesoria 061Ochotnicza Straż Pożarna w Gdowie, SALCOM - Ratujemy i uczymy Ratować, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice Sekcja GdówBaca K1 – Thaiboxing & Kickboxing,  X-TREM Park Wieliczka Grabówki, One Shot, Centrum Wolontariatu w PodolanachKopalnia Soli Wieliczka.

Foto: Centrum Kultury w Gdowie.