Zapraszamy seniorów do udziału w obozach wolontariackich “OPOWIEDZIEĆ DZIEDZICTWO”.

Centrum Kultury w Gdowie wraz z Fundacją Plenerownia zapraszają na jednodniowe obozy wolontariackie „Opowiedzieć dziedzictwo”, które odbędą się w Hucisku. Obozy są częścią szerszego projektu o tej samej nazwie, organizowanego dzięki dotacji w programie „Wspólnie dla dziedzictwa”, realizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Bezpłatne obozy wolontariackie dla seniorów odbędą się w Hucisku (Hucisko 32), w dwóch terminach: 16 października i 30 października 2021 r.

PROGRAM 16 października 2021 r.

Start: godz. 10:00, zakończenie obozu planowane jest ok. godziny 18:00.

• Dziedzictwo kulturowe z perspektywy wsi oraz małego miasteczka – wyzwania, problemy, pomysły – warsztaty.
  • Opowiedzieć dziedzictwo – o interpretacji dziedzictwa w praktyce – warsztaty.
  • Zwiedzanie miejsc dziedzictwa w Hucisku – ćwiczenia terenowe.
  • Wspólnie dla dziedzictwa – pomoc w archiwizacji i upowszechnianiu dziedzictwa.
  • Niespodzianka na zakończenie obozu.

PROGRAM 30 października 2021 r.

Start: godz. 11:00, zakończenie obozu planowane jest ok. godziny 20:00.

• Gamifikacja jako sposób opowiadania o dziedzictwie – warsztaty i rozgrywki
  • Sztuka opowieści – warsztaty z opowiadania historii (storytelling)
  • Niespodzianka na zakończenie obozu – happpening z opowieścią dla mieszkańców (w roli głównej wolontariusze)

ORGANIZATOR ZAPEWNIA: posiłek i napoje, zaświadczenie o udziale w obozie, twórczą i miłą atmosferę.

WSKAZÓWKI DOJAZDU: Dojazd w Huciska – z Krakowa dostać się do Wieliczki (różne autobusy, pociąg), z przystanku Wieliczka Kopalnia do Huciska (ostatni przystanek) kursuje autobus D1.

ZBIÓRKA: HUCISKO 32.

Organizatorem obozu wolontariackiego jest Fundacja Plenerownia, a partnerami Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Fundacja T. Kantora, Centrum Kultury w Gdowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku. Projekt jest realizowany w ramach programu „Wspólnie dla dziedzictwa” Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Ilość miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje pod numerem telefonu: 506-049-847.

Szczegółowy program obozu dostępny jest T U T A J.

Formularz zgłoszeniowy na kursy dostępny jest T U T A J.

Serdecznie zachęcamy seniorów do udziału w obozie wolontariackim.