Zapraszamy na otwarcie QUESTU “Spacer po 750-letnim Gdowie z rycerzem Zbigniewem”.

Foto: Artur Kasprzyk.

Wspaniałe przygody czekają na miłośników barwnych opowieści, historii i zagadek związanych z Gdowem! Już we wtorek 10 października o godzinie 10:45 zapraszamy na salę widowiskową na otwarcie QUESTU "Spacer po 750-letnim Gdowie z rycerzem Zbigniewem". Opiekunem questu jest Centrum Kultury w Gdowie. Tego dnia wspólnie po raz pierwszy pokonamy trasę gry, poznamy najciekawsze wątki z historii Gdowa i losów jego mieszkańców. Zaczynamy!

Na historyczny spacer po Gdowie zabierze Cię rycerz Zbigniew, pokaże ciekawe miejsca oraz opowie o ich historii.

Piesza wyprawa w Gdowie rozpoczyna się na parkingu obok kościoła pw. Narodzenia NMP. Trasa w półpętli liczy 1,7 km a jej pokonanie zajmuje około 45 minut. Trasa powrotna do miejsca, w którym rozpoczyna się wędrowanie liczy 400 metrów. Opiekunem Questu jest Centrum Kultury w Gdowie

Quest o Gdowie jest dostępny TUTAJ: https://questy.org.pl/quest/spacer-po-750-letnim-gdowie-z-rycerzem-zbigniewem .

Zapraszamy do zabawy z QUESTAMI Wyprawy Odkrywców! Trasa jest odpowiednią propozycją także dla rodzin z małymi dziećmi. Można je pokonać z aplikacją lub wcześniej wydrukowaną ulotką.

Gra należy do grupy Questów LGD Dolina Raby.

NA CZYM TO POLEGA?

1. Pobierz bezpłatną aplikację Questy - Wyprawy Odkrywców na swój telefon i utwórz konto gracza.
  2. Wyszukaj questów związanych z gminą Gdów wpisując "Gdów" lub "Hucisko".
  3. Trasę gry można przejść z kartą questu (ulotką) lub aplikacją mobilną Questy - Wyprawy Odkrywców.
  4. Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Zebrane na trasie litery i cyfry będą niezbędne do odkrycia hasła końcowego i odkrycia questowego skarbu. Pieczęć odbij na karcie wyprawy lub w Paszporcie Odkrywcy, a w Księdze Questu potwierdź swoje przejście, wpisując datę i nick/nazwę użytkownika z systemu www.QUESTY.org.pl.

JAK DODAĆ QUEST DO UKOŃCZONYCH?

1. Jeśli quest rozwiązałaś/eś z wydrukowaną kartą wyprawy, dodaj go do grona ukończonych na stronie www.QUESTY.org.pl lub w aplikacji Questy – Wyprawy Odkrywców w zakładce Moje Konto, wybierając tytuł questu i hasło końcowe: jeden wyraz i kod czterocyfrowy (oddzielone spacją).
  2. Jeśli ukończyłaś/eś quest z aplikacją, jego pieczęć automatycznie pojawi się na Twoim koncie.