ZAPRASZAMY NA KONCERT PODSUMOWUJĄCY 750-LECIE LOKACJI GDOWA

Uroczystym Koncertem - Widowiskiem Artystycznym „Mój Gdów” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa zakończą się tegoroczne obchody 750-lecia lokacji Gdowa. Będzie też wernisaż wystawy prac Mieczysława Szostaka z Gdowa. Zapraszamy w niedzielę 27 listopada 2022 r. do Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

O godzinie 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy upamiętniającej artystę grafika Mieczysława Szostaka, mieszkańca Gdowa, który swoją twórczością niejednokrotnie podnosił rangę swojej miejscowości, pozostawiając po sobie dzieła na wysokim poziomie artystycznym. Będą prezentowane być może nigdy nie widziane: obrazy, plakaty, rysunki wpisy do kroniki gdowskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, ilustrujące wydarzenia historyczne, sportowe i kulturalne, będą także wycinki z gazet i fotografie. Wernisaż uświetni występ muzyczny Janusza Gajca, grającego na Fletni Pana.

Niezwykłe Widowisko Artystyczne „Mój Gdów”, stanowiące połączenie muzyki i śpiewu, rozpocznie się o godzinie 17:00. Wystąpią grupy artystyczne działające przy Centrum Kultury w Gdowie, Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów, Chór „Serenada”, uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie, Chór „Tutte le Corde” i zaproszeni goście oraz „Kapela Gdowska”. Zostaną też zaprezentowane zdjęcia z wydarzeń towarzyszących tegorocznym obchodom 750-lecia Gdowa. Gośćmi specjalnymi będą Andrzej Zieliński i Jacek Zieliński.

Wstęp wolny.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie.

Partnerem Głównym Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

#Malopolska #visitmalopolska

Patronat medialny objęli TVP3 Kraków, Radio Kraków, Dziennik Polski oraz portal MójGdów.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym muzyczno - artystycznym Widowisku!