Zapraszamy na piknik Bezpieczne wakacje w Gdowie oraz zlot motocyklowy dla służb mundurowych „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Zbliża się Dzień Dziecka – święto najmłodszych członków naszych rodzin. O tym, jak ważne jest zachowanie przez nich bezpieczeństwa w czasie, gdy poruszają się po drodze czy wypoczywają nad wodą w czasie wakacji, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Aby zwrócić uwagę dzieciom na temat ich bezpieczeństwa oraz wspólnie z nimi świętować Dzień Dziecka, zapraszamy 5 czerwca 2022 r. w godzinach 15:00 – 19:00 na Zarabie w Gdowie. Na imprezie o nazwie: Bezpieczne wakacje w Gdowie oraz zlot motocyklowy dla służb mundurowych „Jednośladem bezpiecznie do celu” pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce czekać będzie na nich moc atrakcji.

Jedną z form zwrócenia uwagi dzieci na potrzebę zachowania bezpieczeństwa będzie gra terenowa „Bezpieczne wakacje” ( TU MOŻNA PRZECZYTAĆ Regulamin, TU MOŻNA POBRAĆ druk ZGODA RODZICA) . Wydarzeniu towarzyszyć będzie także zlot motocyklowy dla służb mundurowych „Jednośladem do celu”, turniej sprawności jazdy, poznanie historii policji, promowanie bezpiecznych zachowań na drodze i noszenia odblasków oraz zawody strzeleckie ASG. Zaplanowano liczne wystawy, na których będzie można zobaczyć broń palną, radiowozy i alkogoogle, psy policyjne, samochody rajdowe oraz zabytkowe. Dzieciom zostaną także przypomniane zasady udzielania pierwszej pomocy. Najodważniejsi będą mogli przelecieć się balonem oraz spróbować swoich sił na otwartym treningu karate. Tajniki kickbixingu zaprezentuje natomiast Rafał „Baca” Szaflarski. W zamian za przyniesione baterie będzie można otrzymać sadzonki roślin miododajnych.  Oczywiście nie może zabraknąć konkursów i animacji dla najmłodszych, turnieju siatkówki plażowej a Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie rozda nagrody w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo ruchu drogowego”. Na najmłodszych czekać będzie wata cukrowa, lody, popcorn, grill, napoje oraz wiele innych atrakcji. Niewątpliwie taka forma świętowania Dnia Dziecka przypadnie im do gustu oraz sprawi wiele radości.

Organizatorem wydarzenia są Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) oraz Polska Sekcja IPA - Region Kalwaria Zebrzydowska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce – mł. insp. Mirosław Strach oraz Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem medialnym Radia Kraków, Portalu informacyjnego Wieliczki i powiatu wieliczkacity.pl oraz Portalu dla mieszkańców Gdowa i okolic mójgdów.pl.

Partnerami wydarzenia są: Gminna Rada Ruchu Drogowego w Gdowie, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, Grupa Motocyklowa Dąbrowa Tarnowska, Automobilklub Galicyjski, Kolekcja – Broń i Akcesoria 061, Ochotnicza Straż Pożarna w Gdowie, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice Sekcja Gdów, Baca K1 – Thaiboxing & Kickboxing, Radwan Sport, X-TREM Park Wieliczka Grabówki, One Shot, Kopalnia Soli Wieliczka.

Serdecznie zapraszamy 5 czerwca - Błonia na Zarabiu w Gdowie!