Zapraszamy do udziału w 68. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe z terenu Gminy Gdów do udziału w 68. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

Organizatorem eliminacji gminnych konkursu jest Centrum Kultury w Gdowie, eliminacji powiatowych Wielickie Centrum Kultury, natomiast edycji ogólnopolskiej Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.

Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych eliminacji: szkolnych, gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz spotkań finałowych.

Konkurs prowadzony będzie w formie czterech ODRĘBNYCH turniejów:

• TURNIEJ RECYTATORSKI - uczestnicy zgłaszają tylko jeden wiersz i fragment prozy: kat. klasy I - VI - występ nie może przekroczyć 3 min, kat. klasy VII – VIII - występ nie może przekroczyć 5 min, kat. szkoły średnie/dorośli - występ nie może przekroczyć 10 min.
  • TURNIEJ WYWIEDZIONE ZE SŁOWA repertuar dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów) dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem) - występ nie może przekroczyć 7 min.
  • TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki -występ nie może przekroczyć 30 min.
  • TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ repertuar - 3 utwory śpiewane i 1 recytowany. Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane, 1 recytowany – występ nie może przekroczyć 10 min. Przekroczenie limitu czasowego dyskwalifikuje uczestnika do zdobycia nagrody i typowania do eliminacji konkursowych wyższego szczebla.

Dzieci ze szkół podstawowych biorą udział w konkursie do szczebla powiatowego i zgłaszają tylko jeden wiersz i fragment prozy. Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru, który nie był prezentowany w poprzednich edycjach konkursu recytatorskiego. Repertuar zgłoszony i wykonany w etapie stopnia niższego nie może być zmieniony.

Wszystkie szkoły uczestniczące w konkursie zobowiązane są do przeprowadzenia eliminacji szkolnych oraz zgłoszenie do konkursu tylko najlepszych recytatorów wraz z protokołem przesłuchań szkolnych.

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU:

1. Uczestnicy wypełniają i przesyłają kartę zgłoszenia:
    1. pocztą elektroniczną na adres: konkursy@ck.gdow.pl
    2. przynoszą osobiście do Centrum Kultury w Gdowie lub wysyłają tradycyjną pocztą na adres: Centrum Kultury w Gdowie, Gdów 398, 32-420 Gdów (decyduje data wpłynięcia przesyłki do siedziby Organizatora).
  2. Zgłoszenie niespełniające warunków określonych w niniejszym Regulaminie może nie być rozpatrywane.
  3. Kartę zgłoszenia (do pobrania poniżej) należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie: do 17.02.2023 r.
  4. Etap powiatowy konkursu zaplanowany został przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce w dniach 27 - 31 marca 2023 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

WAŻNE PLIKI DO POBRANIA:

REGULAMIN: REGULAMIN 68 OKR 2023 - ELIMINACJE GMINNE – GMINA GDÓW poprawiony

KARTA UCZESTNIKA - szkoły podstawowe:

KARTA UCZESTNIKA - szkoły średnie i dorośli: