Wielkanocny Kiermasz pełen smaków.

Przed nami Kiermasz Wielkanocny pełen smaków i zapachu chrzanówki. W sobotę 23 marca 2024 r. od godz. 8:00 w okolicy najsłynniejszej gdowskiej choinki na Rynku Gdowie jak co roku będzie można nabyć pyszne wyroby i ciasta od pań z siedmiu KGW, świąteczne ozdoby oraz oczywiście palmy. Świąteczną chrzanówką tradycyjnie częstować będzie gospodarz gminy Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas. Zapraszamy!

Nie zabraknie pysznych ciast, chlebów wiejskich i innych tradycyjnych ciast i potraw związanych z Wielkanocą na stoiskach pań z KGW. Do swoich stoisk na zakupy zaproszą panie z: Koło Gospodyń Wiejskich w Pierzchowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Książnicach,  Koło Gospodyń Wiejskich w Wieńcu,  Koło Gospodyń Wiejskich w Czyżowie,  Koło Gospodyń Wiejskich w Marszowicach,  Koło Gospodyń Wiejskich w Wiatowicach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Niegowici. Piękne rękodzieło i ozdoby świąteczne będzie można nie tylko zobaczyć ale i kupić od m.in. Warsztatów Terapii Zajęciowej Podolany  i Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach. Czekać też będa miody od Koło Pszczelarzy w Gdowie.

Zachęcamy również, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich edycjach, do włączenia się, po raz kolejny w akcję „LODÓWKA PEŁNA ŻYCZEŃ – PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”. Poprzednim razem Wasze serca okazały wielką moc, którą dzieliliście się za pośrednictwem lodówki. Przynoszone potrawy zawsze znajdowały odbiorców i trafiały do potrzebujących. Akcję opieramy na ludziach dobrej woli. Chcemy by przekazane jedzenie trafiło do osób samotnych, w podeszłym wieku, bezdomnych i potrzebujących. Podczas KIERMASZU WIELKANOCNEGO, zaplanowanego na 23 marca 2024 r. na Rynku w Gdowie uruchomiony zostanie PUNKT ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI. Żywność w punkcie będzie zbierana w dniu kiermaszu od godziny 8.00. Zebrane produkty zostaną dostarczone do „lodówki pełnej życzeń”. Tak jak dotychczas lodówka będzie umieszczona przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdowie (32-420 Gdów, Myślenicka 145) od dnia 23.03.2024 r. przez cały okres świąteczny oraz bezpośrednio po świętach. Zachęcamy więc, by także po świętach jeżeli zostanie w domu trochę jedzenia, nie wyrzucać go, tylko przynieść dla potrzebujących do lodówki

- informuje gmina Gdów.

Zachęcamy do zakupów i życzymy smacznego!

Skip to content