Wernisaż na zakończenie projektu “Pokonać samotność i nudę-Aktywny Senior w Gminie Gdów”

Przez niemal dziewięć miesięcy na terenie naszej gminy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej realizował projekt socjalny "Pokonać samotność i nudę -Aktywny Senior w Gminie Gdów”. Jego celem był rozwój lub wzmocnienie aktywności i samodzielności życiowej osób i rodzin. Seniorzy uczestniczyli w różnorakich warsztatach, wykładach oraz indywidualnych spotkaniach z psychologiem, coachem i interwentem kryzysowym.

16 grudnia w sali widowiskowej Centrum Kultury miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu, któremu towarzyszył wernisaż prac plastycznych powstałych na zajęciach projektowych oraz pokaz umiejętności tanecznych Seniorów.

Projekt ukierunkowany był na osoby starsze, a  zaplanowane działania miały na celu osiągnięcie m.in efektów takich jak nawiązywanie nowych znajomości oraz poprawa kontaktów między seniorami, wzrost poczucia własnej wartości, poprawa samopoczucia, nabycie umiejętności organizowania czasu wolnego, odkrycie swoich zasobów i możliwości, nabycie wiedzy nt. swojego bezpieczeństwa i przeciwdziałania zagrożeniom.

Wystawę prac można oglądać w Centrum Kultury do stycznia 2020.

Projekt finansowany był ze środków otrzymanych od Wojewody oraz środków własnych Gminy Gdów.