Wernisaż fotografii “Bociany w obiektywie Magdaleny”

W czwartek 23 września 2021 r. na sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbył się wernisaż Wystawy fotografii pt. „Bociany w obiektywie Magdaleny” pani Magdaleny Goc.

Przybyli goście mogli nie tylko podziwiać piękne zdjęcia bocianów z Gdowa, ale również dowiedzieć się od pani Magdaleny czegoś więcej o tych jakże uroczych i zapracowanych ptakach.  A trzeba dodać, że pasja do robienia tego typu zdjęć niewątpliwie sprawiła, że autorka zdjęć wie o swoich skrzydlatych przyjaciołach naprawdę bardzo dużo i potrafi to przekazać innym w niezwykle interesujący sposób.

Sfotografowana Malwina czy Gabryś zachowują się niczym my sami. Ich życie skupia się na wychowaniu młodego pokolenia, budowie i pielęgnacji gniazda, a przede wszystkim pokonywaniu lotem długich tras w poszukiwaniu jedzenia zimą. Często zapracowane, czasem znajdują jednak chwilę na odpoczynek i pogawędkę. Oczywiście wszystkie ich ruchy są bacznie obserwowane przez panią Magdalenę, która zawsze ma je na oku, podobnie jak aparat na parapecie, tak na wszelki wypadek, gdyby przyszło szybko zrobić im ciekawe ujęcie.

Wczorajsza wystawa fotograficzna była pierwszą okazją do zaprezentowania publiczności nowego systemu wystawienniczego, zakupionego przez Centrum Kultury w Gdowie w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury– państwowego funduszu celowego „Nowe możliwości przekazu – większa dostępność dla widza”.