Warsztaty plastyczne w ramach projektu “Poznaj Magię Teatru”

W minionych tygodniach Centrum Kultury w Gdowie rozpoczęło realizację zadania pn. "Poznaj magię teatru" w ramach projektu Kultura Dostępna 2020 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Pierwsze warsztaty plastyczne odbyły się w Wieńcu, Wiatowicach, Niewiarowie i Bilczycach. Kolejne zaplanowano w Krakuszowicach, oraz w Zręczycach.

Podczas spotkań uczestnicy poznają techniki tworzenia: pacynek, kukiełek, lalek cieniowych, lalek przestrzennych oraz masek teatralnych.

Przy realizacji projektu, niezwykłą pomoc okazują Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Wieńca, Wiatowic, Niewiarowa, Bilczyc, Krakuszowic oraz Zręczyc za co serdecznie dziękujemy!