W najbliższą niedzielę, 7 sierpnia z ul. Targowej ruszy uroczysty korowód z okazji 750-lecia lokcji Gdowa

W tym roku obchodzimy 750-lecie lokacji Gdowa. Z tej okazji wspólnie z Wótem Gminy Gdów chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na uroczysty korowód. 

Gromadzimy się w niedzielę 7 sierpnia od godz. 16.00 przy targowisku "Mój Rynek" w Gdowie, targowisko znajduje się przy moście na Rabie, ul. Targowa, tam gdzie odbywają się jarmarki. O godz. 16.30 w stronę Błoń na Zarabiu wyruszy uroczysty korowód z udziałem m.in. Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów, Krakowskiej Formacj Batucadowej „Sorrir Por Favor!”, Kampanii Gryfitów, władz, organizacji działających w naszej gminie, mieszkańców i gości.

Po przybyciu na Zarabie, ok,. godz. 17:00 wszystkim obecnym zostanie wykonane historyczne, pamiątkowe zdjęcie z drona. Po powitaniu gości, nastąpi wręczenie aktu lokacji Gdowa, zostaną też wręczone pamiątkowe medale okolicznościowe, nastepnie zostanie odsłonięty mural okolicznościowy oraz tablica, a także rozdane nagrody w konkursie na „Pocztówkę z Gdowa”. O godzinie 18-tej usłyszymy koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów, a po nim wystąpi zespół ATRAMENT. Gwiazdą wieczoru  będzie obchodzący w tym roku 15-lecie działalności zespół FEEL, wystąpi o godzinie 20-tej. Podobnie jak w sobotę, DJ D-Wave zaprosi na Dance Party, które potrwa do północy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Korowodzie!

 

 

Skip to content