SPEKTAKL TEATRALNY “ZEMSTA” W WYKONANIU TEATRU POD ZAMKIEM W DOBCZYCACH INAUGUROWAŁ OBCHODY 750-LECIA LOKACJI GDOWA

"Zemsta" A. Fredry w wykonaniu amatorskiego Teatru pod Zamkiem w Dobczycach zagościła na gdowskiej scenie w niedzielę 24 kwietnia. Sala widowiskowa Centrum Kultury w Gdowie wypełniła się po brzegi. Przybyłych na spektakl przywitała Dyrektor Centrum Kultury - Wioleta Chmiela. Wspaniałe przedstawienie wprawiło w zachwyt publiczność, która gromkimi brawami nagradzała grę aktorów.

Na zakończenie wszystkim aktorom, pani koordynator Danucie Kasprzy i pani reżyser Magdalenie Sokołowskiej - Gawrońskiej wręczono kwiaty, a gratulacje, podziękowania i słowa uznania przekazał Wójt Gminy Gdów - Zbigniew Wojas oraz Poseł na Sejm RP Władysław Kosianiak - Kamysz.

Przedstawienie otworzyło cykl wydarzeń, jakie zaplanowano w tym roku w ramach obchodów 750 – lecia Lokacji Gdowa. W widowisku wystąpili: Piotr Skóra (w roli Cześnika), Katarzyna Matoga jako Podstolina, Adam Ruta grający Rejenta. W rolę Papkina wcieli się Paweł Stoch, Wacława – Paweł Piwowarczyk a Klary – Julia Piwowarczyk. Na gdowskiej scenie zagra też Arkadiusz Koliński – jako Dyndalski oraz Marek Cieślak, który wcieli się w rolę Mularza. O scenografię zadbała  Anita Werner.