Seans filmowy w centrum kultury.

Wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach -  świetnie było Was ponownie gościć w Centrum Kultury w Gdowie i wspólnie oglądnąć film.

Już po raz kolejny sala widowiskowa w naszym Centrum Kultury posłużyła jako sala kinowa. Tym razem film obejrzeli wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach, którzy odwiedzili Gdów 10 kwietnia br. Oglądaniu "Opowieści z Narni" towarzyszyło wiele emocji i słodki poczęstunek z kawą i herbatą.  Dziękujemy za przybycie, mamy nadzieję, że miło spędziliście czas w Centrum Kultury w Gdowie. Oczywiście zapraszamy ponownie!

Przypomnijmy, że działalność ŚDS w Zagórzanach ma na celu pomaganie podopiecznym w przezwyciężaniu codziennych problemów i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Placówka ma również uczyć samodzielności, współistnienia w grupie, a także zapewnić wszechstronny rozwój psychoruchowy. Do zadań ŚDS należy również systematyczne prowadzenie zajęć terapeutycznych oraz integrowanie uczestników z osobami niepełnosprawnymi z innych ośrodków i instytucji działających na terenie naszej gminy. Bieżące informacje o działalności placówki można znaleźć na stronie ŚDS: TUTAJ.

Przypomnijmy, że ekran mobilny Centrum Kultury w Gdowie zakupiło w ramach projektu "Nowe możliwości przekazu - większa dostępność dla widza" realizowanego z programu Infrastruktura Domów Kultury, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury– państwowego funduszu celowego. Całkowita wartość projektu to 33 076,88 zł, dofinansowanie wyniosło 23 000 zł, pozostała kwota została sfinansowana z dotacji organizatora.