ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE WIELKANOCNYM

W piątek, 31 marca w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w XVI Konkursie Wielkanocnym na najpiękniejszą: pisankę tradycyjną, kartkę świąteczną, palmę wielkanocną, a także (po raz pierwszy) najpiękniejszy recyklingowy stroik wielkanocny.

Wydarzenie uświetnił występ działającego pod patronatem Centrum Kultury w Gdowie zespołu "Mali Gdowianie", który zaprezentował licznie zgromadzonej publiczności tradycyjne pieśni i zwyczaje związane z Wielkanocą. Gromkim brawom nie było końca. Na zakończenie opiekunki grupy pani Elżbieta Wróbel oraz pani Joanna Marczewska pogratulowały uczestnikom konkursu, oraz złożyły w imieniu zespołu życzenia świąteczne.

Zgłoszono 47 PISANEK, 46 KARTEK WIELKANOCNYCH,  49 PALM I 34 STROIKÓW WIELKANOCNYCH.

Jury w składzie: Wioleta Chmiela - Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, ks. Bartosz Wronikowski - kapłan i mozaikista, Angelika Czyrnek-Markut - Projektant Mody, VM, Instruktor CK w Gdowie, oceniło prace, zwracając szczególną uwagę na walory artystyczne, estetyczne, pomysłowość, oryginalność oraz zgodność materiału i sposobu wykonania z ludowymi tradycjami (dotyczy palmy i pisanki). Wyniki są następujące:

W kategorii Recyklingowy Stroik Wielkanocny:

• Wyróżnienie: SP Zręczyce Oddział Przedszkolny, Aleksandra Zamęta, SP Pierzchów kl. I, SP Wiatowice kl. II

• III miejsce: UTW Gdów, Łucja Stawarz

• II miejsce: Joanna i Małgorzata Jamka

• I miejsce: Lena Pietruszka

W kategorii Palma Wielkanocna:

• Wyróżnienie: Milena i Wojciech Król, Przedszkole w Bilczycach (oddział Rybki), Milan Kuczko, Wojciech Kowalski, Oliwia Job, Laura Zuzek

• III miejsce: SP. Wiatowice kl. VI

• II miejsce: Damian Smoleń

• I miejsce: Lidia Kus

W kategorii Kartka Wielkanocna:

• Wyróżnienie: Wojciech Świeży, Martyna Zamęta, Lena Skowronek, Dominika Smaga, Krzysztof Zielnik

• III miejsce: Mikołaj Ciesielski, Alicja Zaczyk

• II miejsce: Patrycja Desoń

• I miejsce: Amelia Kopera

W kategorii Pisanka Tradycyjna:

• Wyróżnienie:  Hanna Rachoń, Sebastian Wilk, Milena Zabdyr, Ola Kupiec, Lena Skowronek, Patrycja Desoń

• III miejsce: Jakub Jania, Franek Szostak

• II miejsce: Milena Włodarczyk

• I miejsce: Lidia Kus

Jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną dla Pani Babci Milana Kuczko za pisanki ze stroika wielkanocnego - za misterne wykonanie tradycyjnych wzorów - oraz dla Antosia Dudka, za unikatową palmę.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do przeglądu prac.