PUSZCZALI SZYBOWCE W GDOWSKIEJ HALI SPORTOWEJ

Już po raz drugi latające modele szybowców zawładnęły naszą Gminną Halą Sportową w Gdowie. Miłośnicy modelarstwa spędzili sobotę puszczając je podczas całodziennych  zawodów zaliczanych do Pucharu Polski. Najdłużej w powietrzu latał model z OSiR w Suwałkach. Jego właściciel, Sławomir Truchan, zasłużenie otrzymał z rąk gospodarza gminy Gdów Puchar przechodni dla najlepszego zawodnika zawodów F1N. Jak myślicie ile trwał najdłuższy lot?

 

W sobotę 25 lutego do Gminnej Hali Sportowej w Gdowie fanów puszczania modeli szybowców zaprosiło Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo – Rekreacyjne „Sowiniec” z Krakowa wspólnie z Centrum Kultury w Gdowie Wystartowało 50 uczestników.

Rywalizację rozpoczęliśmy minutą ciszy. Żałujemy, że w turnieju nie ma już z nami Ś. P. Andrzeja Soboty, wielkiego miłośnika modelarstwa, który wychował wielu fanów tego pięknego hobby, ostatnio przy gdowskim centrum kultury. W dzisiejszych zawodach startowało 50 zawodników w 5 kategoriach, najwięcej było najmłodszych czyli młodzików. W tym roku najlepszym okazał się Sławomir Truchan,  który otrzymał z rak Wójta Zbigniewa Wojasa puchar przechodni. Cieszę się, że zawody były na wysokim poziomie sportowym, a do Gdowa przyjechali zawodnicy z całej Polski, od Suwałk, po Wieliszew, Rembertów, Warszawę, Gliwice, Kraków, Bochnię, Hrubieszów czy Podhale. Z roku na rok frekwencja jest co raz większa

- podsumował Michał Filas, dyrektor sportowy zawodów.

W kategorii Młodziczka najlepszą okazała się Oliwia Szturgulewska z Suwałk.

W kategorii Młodzik F1N/M nagodzono za I miejsce Patryka Zalewskiego, za II Krzysztofa Maruszewskiego (obaj z Wieliszewa), oraz za III miejsce Tomasza Michnę z Rembertowa.

Piotr Stasiulewicz, Michał Kuchta oraz Wojciech Stasiulewicz stanęli na podium w kategorii Juniorskiej F1N/M, natomiast Barbara Durkalec z Gliwic (I miejsce), Oliwia Danilewicz (II miejsce) oraz Jarosław Richter (III miejsce) okazali się najlepszymi w kategorii Junior F1N.

Śród Seniorów wygrał Sławomir Truchan z OSiR Suwałki, za nim na II miejscu uplasował się Bartosz Nyk w Aeroklubu Warszawskiego, III miejsce zajął Grzegorz Pukowiec z gliwickiego SML.

Najlepszych zawodników nagrodzili Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas wraz z Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie. Wyniki zaliczono do Pucharu Polski.

Do rywalizacji oraz kibicowania zawodnikom zaprosili Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego, Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz Aeroklub Polski.

Po uroczystej dekoracji najlepszych zawodników gospodarz gminy zaprosił uczestników do udziału w przyszłorocznych zawodach, w Gdowskiej hali sportowej oczywiście.

Zatem – do zobaczenia za rok!

 

 

 

Skip to content