PRZEDSTAWIAMY LAUREATÓW X JUBILEUSZOWEGO FESTIWALU PIOSENEK ANDRZEJA ZIELIŃSKIEGO W GDOWIE

Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego w Gdowie to wydarzenie, podczas którego dzieci, młodzież oraz dorośli prezentują twórczość polskiego wokalisty, pianisty, kompozytora i aranżera - Andrzeja Zielińskiego, założyciela zespołu "Skaldowie".  Podczas eliminacji wykonawcy prezentują jeden utwór autorstwa Andrzeja Zielińskiego (z podkładem muzycznym lub muzyką na żywo) i jeden z dowolnie wybranego repertuaru. Szczególnie preferowane są nowatorskie aranżacje.

Na tegoroczną Jubileuszową X edycję Festiwalu wpłynęło 10 zgłoszeń.  Wśród nich znaleźli się soliści i solistki oraz jedna grupa.

Pierwsza część Festiwalu odbyła się w formule online. Druga część "Koncert Jubileuszowy" odbędzie się w tradycyjnej formie z udziałem publiczności 28.11.2021 r. w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.
Poniżej przedstawiamy wyniki X Jubileuszowego Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego w Gdowie. Tegorocznych zwycięzców podobnie jak w roku ubiegłym wybrał sam Andrzej Zieliński.

W kat. I (klasy I-III szkoły podstawowe) - miejsc i wyróżnień nie przyznano.
W kat. II (klasy IV-VI szkoły podstawowe) - I miejsce: Zuzanna Nizioł za utwór "Dopóki jesteś", II, III miejsca i wyróżnień nie przyznano.

W kat III. (klasy VII-VIII szkoły podstawowe) - I miejsce: Anastazja Maćkowska za utwór "Życzenia z całego serca" II, III miejsca i wyróżnień nie przyznano.

W kat IV. (szkoły średnie i dorośli)  - I miejsce: Konrad Wrocławiak za piosenkę „Nie całuj mnie pierwsza” , II miejsce: Zuzanna Węglarz za piosenkę „W żółtych płomieniach liści”,  III miejsce: Julianna Sitko za utwór "Życzenia z całego serca", wyróżnienie: grupa "Młode Talenty" za utwór "Wiosna".
W tej kategorii wybrano również osobę, która zdobyła nagrodę Grand Prix, jest nią Kamila Kwiecińska, która zaprezentowała utwór "W żółtych płomieniach liści".

Gratulujemy serdecznie Laureatom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom X Jubileuszowego Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego w Gdowie.
Uroczyste rozdanie nagród i statuetek odbędzie się 28.11.2021 r. o godz. 17.00 w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie, podczas "Koncertu Jubileuszowego", na który serdecznie zapraszamy wszystkich Laureatów i uczestników tegorocznej edycji Festiwalu.
Patronat honorowy nad Festiwalem objął: Andrzej Zieliński
Patronat medialny: TVP3 Kraków oraz portal i gazeta "Mój Gdów".

 

Skip to content