Podsumowanie walentynkowego turnieju taneczno – gimnastycznego

"Taneczno – Gimnastyczne Walentynkowe Mistrzostwa 2022 CK Gdów & Lady Fitness" to nazwa turnieju zorganizowanego przez Centrum Kultury w Gdowie oraz Lady Fitness, który zgromadził w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie wiele zawodniczek i zawodników oraz miłośników tańca i akrobatyki z całej Polski.

Oficjalnie wydarzenie otwarła Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela wspólnie z panią Anną Simsak – Godulą, która prowadzi Akademię „Lady Fitness”.  Dyplomy oraz medale dla młodych uczestników wręczało profesjonalne Jury, a słodkościami walentynkowymi częstował Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

W zawodach wzięło udział ponad 116 zawodników, w wieku 3 – 19 lat, głównie ze względów bezpieczeństwa soliści i duety. Nie zabrakło również naszych reprezentantek trenujących w Gdowie. Nowością tegorocznego turnieju była kategoria taneczno-gimnastyczna dla chłopców. Dominowały występy gimnastyczno-akrobatyczne na rożnych poziomach zaawansowania i stylach. Zawodnicy prezentowali się na poziomie debiutów, początkującym, średnio i zaawansowanym. Wśród nich gdowska hala gościła też dzieci reprezentantów kadry Polski i zawodników zdobywających tytuły międzynarodowe.

Swoim pokazem turniej rozpoczęła Mistrzyni kraju w gimnastyce artystycznej i Mistrzyni Świata w Fitness Artystycznym Yuliia Komenotrus, która jest jednocześnie instruktorką w klubie Lady Fitness. Natomiast jej trenerka, mgr Anna Simsak Godula, prowadziła turniej i sprawdziła się w roli konferansjera.

Dzieci startowały w kategoriach cheerleaders, taniec artystyczny, taniec współczesny, show dance.  Spośród wszystkich solistów i duetów zostali wyróżnieni Ci, którzy szczególnie przykuwali uwagę sędziów, natomiast specjalne nagrody otrzymali: Oliwia Cholewa - najlepszy zawodnik turnieju a nagrody dodatkowe Kamila Pustelnik i Martyna Ćwierz.

Występy oceniało jury, w skład którego wchodziły Pani Kinga Mroczka - pasjonatka sportu, Mistrzyni Polski Cheerleaders;  Natalia Szymczak - zawodniczka fitness, brązowa medalistka Pucharu Polski Fit-Model oraz Angelika Szczęśniak - autorka książki motywacyjnej, mentor, była zawodniczka fitness i tancerka.

- Cieszymy się że udało się nam zrealizować turniej o którym myśleliśmy już od grudnia, ale ze względu na sytuacje pandemiczną woleliśmy poczekać i zrealizować go głównie dla solistów i duetów, w odróżnieniu do czerwcowego turnieju 2021 w którym uczestniczyło ponad 350 zawodników startujących także z zespołami – podsumowuje pani Anna Simsak Godula. - Jednocześnie bardzo się cieszymy z tak owocnej współpracy i serdeczności ze strony Centrum Kultury Gdów i władz Gdowa, oraz mamy nadzieję że w czerwcu zobaczymy się ponownie na jeszcze większej imprezie na która i my i zawodnicy bardzo czekają.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z turnieju, które można także zobaczyć na stronie Centrum Kultury na Facebooku T U T A J. 

Foto: Centrum Kultury w Gdowie.

 

Skip to content