Podolańskie Statuetki rozdane

Znamy wyniki XVIII Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. 24 czerwca 2021 roku po obejrzeniu występów 13 grup Jury w składzie: Edyta Trojańska-Urbanik, Józefa, Krzysiak, Maria Kmiecik, Janusz Gajec, Wioleta Chmiela, Anna Wesołowska postanowiło przyznać nagrody – Statuetki Podolańskie:
w kategorii wokalnej i wokalno-instrumentalnej:
I nagrodę otrzymały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzesku, II nagrodę – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dębicy, natomiast III nagroda przypadła Warsztatom Terapii Zajęciowej w Tarnowie. W tej kategorii przyznano również wyróżnienie, które powędrowało grupy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krakowie, os. Wandy.
W kategorii występu zawierającego  elementy taneczne lub parodystyczne, występu zawierającego scenę z bajek, widowisko biesiadne lub inną formę twórczą I nagrodę otrzymał Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudzkiego w Kielcach, II nagroda powędrowała do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej, III do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach. Wyróżnienie otrzymała grupa Pszczółek z Częstochowy.
Ponadto Jury przyznało dwie dodatkowe nagrody, pierwszą za najlepsze wrażenie artystyczne, która otrzymał duet ze Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych z Zespołem Downa „Tęcza” Kraków, drugą za najlepsze kostiumy i dekoracje dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Muchówce.
Po ogłoszeniu wyników, uczestnicy i Jurorzy zostali zaproszenie do wspólnego zatańczenia ZUMBY, burzowy wieczór umilał występ zespołu Tequila Band. Na zakończenie w Podolanach wystąpiła gwiazda wieczoru „Kordian”.
Już niebawem na naszych stronach relacja  z całego wydarzenia.

Skip to content