Moc wakacyjnych atrakcji z Centrum Kultury w Gdowie

Rozpoczęły się wakacje z Centrum Kultury, w tym roku organizatorzy przygotowali ciekawą i różnorodną ofertę w postaci jednodniowych wycieczek oraz warsztatów stacjonarnych. W poniedziałek najmłodsi udali się do kina na najnowszą animowaną komedię „Gru, Dru i Minionki”. Po kinowych wrażeniach uczestnicy zostali zaproszenie na poczęstunek z zabawką. We wtorek wakacyjna grupa odwiedziła muzeum żywych motyli. Podczas wizyty dzieci nie tylko mogły oglądać egzotyczne motyle pochodzące z Azji i Ameryki Południowej, ale również wziąć je na rękę, przystroić nimi ubranie lub włosy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Następnie uczestnicy wyjazdu odwiedzili najmniejszą na świecie fabrykę cukierków „Ciuciu”, podczas pokazu dzieci obejrzały od początki do końca jak produkuje się cukierki i lizaki, poczuły aromatu zapachu unoszącego się podczas produkcji oraz zasmakowały jeszcze ciepłego cukierka. Słodycze w fabryce wytwarzane są ręcznie, bez ulepszaczy, przy użyciu naturalnych barwników. Na zakończenie panie zorganizowały Quiz, każdy mógł wykazać się wiedzą, którą zdobył podczas pokazu, nagrodą był oczywiście słodki poczęstunek.

Na zakończenie najmłodsi zwiedzali Podziemia Rynku Głównego w Krakowie, gdzie na podziemnej wystawie dzieci mogły poznać Kraków u schyłku średniowiecza, zapoznać się m.in. z dawnymi monetami, narzędziami wykorzystywanymi w codziennym życiu , zabawkami, ozdobami. Uczestnicy mogli również zobaczyć jak wyglądały domy w owych czasach. Nie lada atrakcją była starożytna waga, która pokazywała ciężar ciała w dawnych, krakowskich miarach takich jak kamień, funt czy uncja.