Pierwsze gdowskie puszki WOŚP.

Sklep ARO w Gdowie na ulicy Młyńskiej był pierwszym miejscem na mapie Gdowa, gdzie do stacjonarnej puszki można wpłacać datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pan Łukasz, właściciel, dopełnił już wszelkich formalności, by przeprowadzić zbiórkę, z radością powiesił na drzwiach sklepu plakat promujący 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na który zapraszamy w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Tegoroczną zbiórkę można także wesprzeć w Market Poincie w Gdowie oraz Gminnej Hali Sportowej w Gdowie, gdzie także znajdują się stacjonarne puszki Orkiestry. Oprócz tego gdowski sztab poleca puszki WOŚP w sklepach Market Point w Wieliczce (na ul. G. Narutowicza 1 oraz ul. Powstania Warszawskiego 15/16) oraz w  Niepołomicach (Niepołomice 10), Kłaju, Dojazdowie i Krakowie (ul. Pułkownika Francesco Nullo 42). Już jutro zdradzimy, która ze szkół podstawowych w terenu gminy Gdów zagra po raz pierwszy w tym roku z Orkiestrą. Tymczasem zachęcamy kolejnych przedsiębiorców do włączenia się do "orkiestrowej rodziny" i umieszczenia puszek stacjonarnych w swoich lokalach. Sie ma!

Orkiestrowe puszki będzie można rozliczać w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie od godz. 12, a zakończenie tegorocznego finału zaplanowano na godzinę 21:00, tradycyjnym światełkiem do nieba przy gdowskiej hali sportowej. Wkrótce kolejne informacje z Gdowskiego Sztabu WOŚP oraz szczegółowy wykaz miejsc, gdzie spotkamy wolontariuszy. Tymczasem trzymamy kciuki za tegoroczny Finał. „Tu wszystko gra OK!”. Celem tegorocznej zbiórki są „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Gdowski sztab podobnie jak w latach ubiegłych działa przy Centrum Kultury w Gdowie. W dniu finału będzie stacjonował w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. Wiemy już, że w wydarzeniu będzie nas wspierało Centrum Kultury Gminy Łapanów, wolontariusze z Szkoły Podstawowej w Gdowie oraz Rajdowa WOŚP – dziękujemy!

– relacjonuje Wioleta Chmiela – Szef Sztabu WOŚP w Gdowie.

Przypominamy, że przez całą niedzielę 28 stycznia 2023 r. będzie można wesprzeć "płuca po pandemii" wpłacając środki do puszek wolontariuszy, których będzie można spotkać głównie w Gdowie. Napotkamy ich zarówno w okolicy kościoła, jak i Biedronki, Delikatesów, marketu koło kościoła czy Rynku w Gdowie. Ponadto będą też zbierać datki w okolicy kościoła w Niegowici, Jaroszówce oraz Zagórzanach. Datki będzie można wpłacać także do puszek stacjonarnych. O ich lokalizacji poinformujemy w późniejszym terminie.

Środki można wpłacać również do Eskarbonki Centrum Kultury w Gdowie https://www.wosp.org.pl/fundacja/jak-wspierac-wosp/wesprzyj-online .

Z niecierpliwością czekamy na 32. Finał WOŚP. Zagraj z Gdowskim Sztabem! WESPRZYJ JUŻ DZIŚ PŁUCA PO PANDEMII!

Skip to content