Ostatnie szkolenia w ramach projektu “Konwersja cyfrowa domów kultury”

Dziś w nowo przygotowanym studiu nagrań odbyły się ostatnie z zaplanowanych szkoleń w ramach projektu "Konwersja cyfrowa domów kultury". Pracownicy zostali przeszkoleni z zakresu obsługi sprzętu do przygotowywania nagrań oraz obsługi programu do tworzenia filmów. Ponadtto odbyło się szkolenie z audiodeskrypcji, a także przeprowadzania transmisji online. Spotkanie było również okazją do weryfikacji dotychczas zgromadzonego materiału filmowego i przekazaniu cennych uwag. Szkolenie w ramach projektu "Cyfrowa akcja - kulturalna reakcja" poprowadził pan Zbigniew Filar. Nowe studio nagrań jest już w pełni wyposażone w nowy sprzęt, dziś ostatnie prace doglądał Gospodarz Gminy Gdów - Zbigniew Wojas.

Szkolenia były jednym z zadań Centrum Kultury w Gdowie w ramach realizacji grantu „Konwersja cyfrowa domów kultury” dofinansowanego z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Koszt realizacji projektu pod nazwą „Cyfrowa Akcja – Kulturalna Reakcja” wynosi 122 700 zł, a kwota dofinansowania to 116 700 zł.