Laureaci Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art w kategoriach: literatura, plastyka fotografia odebrali nagrody

Dziś w Centrum Kultury w Gdowie odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla laureatów XII Przeglądu Młodzieży CK-art w kategoriach: literatura, plastyka, fotografia.

Zanim jednak nagrody zostały wręczone, uczestnicy spotkania oglądnęli prezentację podsumowującą część plastyczną Przeglądu.

Nadesłane prace młodych artystów są dopracowane i przemyślane. Widać w nich pasję i przyjemność tworzenia. Reprezentują wysoki poziom artystyczny. Młodzież coraz częściej sięga po techniki cyfrowe, przetwarzając fotografie lub tworząc prace w programach graficznych. Przedstawia w nich swój obraz świata, ale też formułuje obawy i stawia pytania dotyczące przyszłości. Pokazuje swoje pasje i zachwyca się pięknem świata i coraz lepszą technologią pozwalającą tworzyć nowe coraz ciekawsze prace, co widać zwłaszcza na fotografiach i w grafice komputerowej- mówiła Anna Suchoń, członek jury w kategorii plastyka i fotografia, podsumowując tegoroczną edycję Przeglądu.

Z kolei prace literackie cechuje ciekawa metaforyka, jasny przekaz, operowanie obrazem poetyckim, poprawność językowa, dojrzałe przemyślenia i ciekawa forma. W prozie widać oryginalność historii, dużą śmiałość językową, poczucie humoru i wyobraźni- podsumowała Pani Joanna Nalepa, członek jury.

W sali widowiskowej Centrum Kultury można obecnie oglądać wystawę prac nadesłanych w tegorocznym Przeglądzie. Zapraszamy!

Skip to content