KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ W GMINIE – zgłoszenia do 14 grudnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Szopka Bożonarodzeniowa 2022”. Wśród wykonanych szopek jury wyłoni najlepszą w gminie Gdów, a w głosowaniu internautów wspólnie wybierzemy pracę, która otrzyma nagrodę publiczności. Prace należy składać w Centrum Kultury w Gdowie od 12 do 14 grudnia 2022 r., w godzinach 8:00 - 20:00.

Inspiracją każdej szopki powinny być tradycje świąteczne naszego regionu. Mile widziane będą więc elementy nawiązujące do gminy Gdów oraz indywidualne i pomysłowe rozwiązania. Szczególnie premiowane będą szopki wykonane własnoręcznie, bez elementów gotowych lub wykorzystujące elementy gotowe w sposób kreatywny. Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, młodzieży i dorosłych, uczestników zajęć w świetlicach wiejskich i środowiskowych oraz do rodzin i uczestników indywidualnych z gminy Gdów.

Celami  konkursu są zachowanie i ożywianie wciąż na nowo tradycji wykonywania szopek, pobudzenie inwencji twórczej w zakresie wprowadzania akcentów narodowych i regionalnych, zachęta do wspólnych działań artystycznych dzieci i dorosłych, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami świątecznymi oraz poszukiwanie nowych dróg dla realizacji tematów tradycyjnych

Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom za udział.  Ponadto do 15 grudnia 2022 r. będzie można głosować na nagrodę publiczności na Facebooku Centrum Kultury w Gdowie. Zwycięży praca, która do godz. 20.00 otrzyma pod swoim zdjęciem najwięcej polubień.

Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędą się 16 grudnia o godz. 17:00 w siedzibie centrum kultury. Wystawę będzie można w terminie późniejszym oglądać także on-line na stronie www.ck.gdow.pl.

Dodatkowe informacje na temat konkursu pod numerami telefonów 12 251 43 67 lub 512-186-807 lub mailowo na adres kultura@ck.gdow.pl .

ZACHĘCAMY DO PODTRZYMYWANIA TRADYCJI WYKONYWANIA SZOPEK ORAZ UDZIAŁU W KONKURSIE!

Karta zgłoszenia (TUTAJ) w PDF (po wydrukowaniu proszę pamiętać o podpisaniu).

Karta zgłoszenia (TUTAJ)  w wersji edytowalnej WORD (po wydrukowaniu proszę pamiętać o podpisaniu karty zgłoszenia).

Regulamin (TUTAJ).