Koncertowe urodziny Bacha – “Podwieczorek u Jana Sebastiana”

W poniedziałkowy wieczór 28 marca 2022 r. społeczność Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie, z okazji kolejnej rocznicy urodzin Jana Sebastiana Bacha zaprosiła na nietypową uroczystość urodzinową.

Na koncercie, a właściwie „Podwieczorku u Jana Sebastiana”, bo taka była nazwa wydarzenia z okazji kolejnej rocznicy urodzin Jana Sebastiana Bacha w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie zebrała się publiczność, która w ten sposób chciała uczcić kolejną rocznicę urodzin kompozytora. Wydarzenie poprowadziły panie Ewa Pasek i Anna Zalewska.

Jak na urodziny przystało – wstęp na poniedziałkowy koncert był oczywiście wolny, a najlepszym prezentem dla solenizanta był podziw publiczności dla stworzonej przez niego muzyki.

Jan Sebastian Bach, urodzony 21 marca 1685 r. był kompozytorem i organistą niemieckim epoki baroku, jednym z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki i kompozytorem dworskim. Zmarł 28 lipca 1750 w Lipsku, pozostawiając dla potomnych niezliczone dzieła muzyczne.

Foto: Centrum Kultury w Gdowie.