Kobiecy świat malarstwa Ireny Natanek

Świat malarstwa Ireny Natanek to kobiecy świat. Pełen intensywnych, wyrazistych, ale także gdzieniegdzie delikatnych barw, kształtów z wyraźnie zaznaczonym konturem, dzięki czemu przyjmuje witrażowy styl.  „Ukochanym tematem artystki jest kobiecość, a przede wszystkim jej pozytywna, jasna słoneczna odsłona. Wśród kalejdoskopu portretów nie brak też niespodziewanych stworzeń, zwierząt, motyli, roślin czy przeróżnych symboli.

Wernisaż wystawy odbył się w sobotę 11 czerwca o godzinie 17. Przybyło mnóstwo gości nie tylko z Gdowa i okolic, ale także z miejsc które naznaczyła swoją obecnością artystka. Zręczycką Szkołę Podstawową reprezentował pan dyrektor Ryszard Micek, Wiśnicki Plastyk pani Maria Ślusarz – wieloletni nauczyciel ceramiki, obecnie na emeryturze. Byli też przedstawiciele grupy Gdów Art zawsze ciekawi pracy innych artystów. Licznie przybyła rodzina artystki, w tym dużo dzieci, dla których pani Irenka przygotowała tablicę do malowania, a także dla wszystkich losy z nagrodami. Ciepło czerwcowego popołudnia było wynikiem nie tylko pięknej pogody ale też wspaniałej atmosfery, która panowała podczas tego wernisażu. Wystawę można oglądać w miesiącu czerwcu i lipcu.