Już po raz szósty wspólnie podążali do stajenki, aby oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi

Od 2017 roku w Święto Objawienia Pańskiego, mieszkańcy gminy Gdów wspólnie podążają do stajenki, aby oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi. Wyjątek stanowił rok 2021, gdzie z powodu pandemii z gminie odbył się jedynie Orszakowy Challenge Kolędowy.

Nie inaczej było w tym roku, ulice Gdowa wypełniły barwne i rozśpiewane Orszaki. Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar wraz ze swoimi dworami ruszyli z trzech Parafii naszej gminy, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Hasłem tegorocznego orszaku były słowa: „Niech prowadzi nas gwiazda”.

Orszak czerwony z Europy zorganizowali parafianie z Jaroszówki wspólnie z ks. Proboszczem Krzysztofem Kóską. Orszak zielony z Azji parafianie z Niegowici, wspólnie z Proboszczem Januszem Łomzikiem, orszak niebieski  z Afryki parafianie z Gdowa wraz z ks. Proboszczem Bogusławem Sewerynem. Wszystkie orszaki złączyły się na parkingu dolnym przy kościele w Gdowie, gdzie odbyła się inscenizacja jasełkowa poprzedzona modlitwą i wspólnym śpiewaniem kolęd.

Na zakończenie Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas podziękował organizatorom oraz wręczył nagrody w konkursie na najpiękniejszy strój Gdowskiego Orszaku Trzech Króli.

Za pomoc w organizacji wydarzenia serdecznie dziękujemy: Proboszczom oraz Parafianom z Gdowa, Jaroszówki oraz Niegowici, Komendantowi oraz Strażakom z OSP gminy Gdów, Komendantowi oraz Policjantom z Gdowa, Pracownikom ZGK w Gdowie,  panu Piotrowi Zabdyrowi za przygotowanie nagłośnienia. Dziękujemy ks. Proboszczowi z Gdowa za organizację i prowadzenie inscenizacji jasełkowej, muzykom, Świętej Rodzinie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego pięknego widowiska. Dziękujemy mieszkańcom za udział w wydarzeniu i  zapraszamy za rok.

Skip to content