Już 4 czerwca zapraszamy na magiczny koncert dla dzieci “Bajki świata”.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy na wspaniałe widowisko dla dzieci. Magiczny Koncert "Bajki Świata" odbędzie się już 4 czerwca 2023 r. o godzinie 11:00 na sali widowiskowej w Centrum Kultury  w Gdowie.  Widowisko pełne kolorowych strojów, baniek mydlanych, śniegu, dymu, śmiesznych dialogów niewątpliwie namaluje uśmiechy na twarzach młodych widzów.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia tylko przez stronę kupbilecik.pl.

Dzieci do lat 2. wchodzą za darmo (miejsce na kolanach opiekuna).

KUP BILET - Kliknij tutaj.

Niezwykła muzyczna podróż w świat ulubionych bajek. Bohaterowie zejdą z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami. Poczynając od Stumilowego Lasu, który zwiedzimy w towarzystwie Kubusia Puchatka, wpłyniemy na wielkie wody południowego Pacyfiku pod przywództwem legendarnej Vaiany, by przez chwilę zanurkować z Małą Syrenką w niezmierzonych, morskich głębinach. Następnie wskakując na latający dywan wraz z Aladynem dolecimy, aż do indiańskiej wioski Pocahontas. Nagle Zaplątani na lianie z Tarzanem wylądujemy na gorącej Sawannie gdzie panuje słynny Król Lew, by potem ochłodzić się w mroźniej Krainie Lodu...

Widowisko przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Koncert ma na celu pobudzić i rozwijać wyobraźnię oraz ciekawość poznawczą dziecka oraz zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym m.in poprzez:

• Uwrażliwianie na przeżycia estetyczne,
• Dostarczanie, za pomocą fragmentów bajek, nowej wiedzy o świecie i o innych ludziach, co pomaga zrozumieć ich postawy i zachowania,
• Uczenie przestrzegania zakazów i bycia dobrym - w bajkach świat jest sprawiedliwy i rządzony według jednoznacznych reguł , szlachetność jest nagradzana,
• Uwrażliwianie na odpowiednie zachowania społeczne poprzez obserwacje zachowań bohaterów bajek
• Utożsamianie się z ulubionymi bohaterami bajek
• Odreagowywanie napięć - relaks, odprężenie, zabawa
• Rozwijanie wrażliwości słuchowej i umiejętności odbierania muzyki
• Kształcenie zainteresowań muzycznych
• Ogólne kształtowanie i rozwijanie słuchu muzycznego
• Rozbudzanie zamiłowań do indywidualnego i zbiorowego muzykowania
• Wdrażanie do aktywności artystycznej kulturalnego wykorzystania wolnego czasu.

Czas trwania ok. 60 minut.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna Grupa KSM w partnerstwie z Centrum Kultury w Gdowie. Patronat medialny objął portal "Mój Gdów".

Serdecznie zapraszamy!