Grupa artystyczna Gdów – Art planuje działać dla mieszkańców gminy

29 września, grupa artystyczna Gdów – Art spotkała się w Centrum Kultury w Gdowie po raz pierwszy od września 2020 r.

Podsumowanie roku kulturalnego 2019/20 było bardzo skromne, ponieważ dotyczyło tylko kilku wspólnych wydarzeń. Pierwszym z nich była wystawa grupy Gdów Art w Starej Dzwonnicy w Nowym Wiśniczu w zeszłym roku we wrześniu. Rozpoczął ją uroczysty wernisaż z koncertem Janusza Gajca w plenerze. W październiku odbył się plener malarsko - fotograficzny w Gliczarowie Górnym, w którym wzięło udział niewielu artystów, ponieważ już pandemia deptała nam po piętach. W grudniu kilka osób uczestniczyło w  kiermaszu świątecznym, a wiosną odbyły się tylko indywidualne wystawy kilku uczestników, w tym wystawa „3” w częstochowskiej galerii ZPAP.

- Czas więc najwyższy na nowe wyzwania. Wszyscy już bardzo chcą działać. Ruszamy zatem z bardzo ciekawą ofertą skierowaną do mieszkańców Gdowa i okolic jaką są comiesięczne warsztaty artystyczne, które poprowadzą uczestnicy grupy Gdów – Art oraz artyści z zewnątrz - zachęca pani Anna Suchoń, plastyk z Centrum Kultury w Gdowie. -  Zaprosimy też Państwa na kolejny wernisaż naszej wystawy już 23 października. Będą na nim prezentowane prace powstałe podczas pleneru w Gliczarowie, nowe prace nowych uczestników grupy i obecnych. Sami też postanowiliśmy się dokształcać warsztatowo, by móc tą wiedzą się dzielić i wykonywać piękne prace. W grudniu zaprosimy Państwa do naszego stoiska podczas kiermaszu po piękne świąteczne prezenty i ozdoby, które już zaczęliśmy przygotowywać. A wszystko to będzie miało miejsce, jeżeli będziemy zdrowi i będzie nam dane działać bez żadnych przeszkód. Zapraszamy do grupy osoby zainteresowane wspólnym tworzeniem, dokształcaniem, współpracą z dziećmi, młodzieżą, a także z tymi dorosłymi, którzy są zainteresowani działalnością artystyczną.