Film na podsumowanie 750-rocznicy lokacji Gdowa.

Za nami piękne całoroczne obchody 750-rocznicy lokacji Gdowa, pełne wyjątkowych wydarzeń z licznym udziałem publiczności. Pamiątką dla wszystkich, zarówno dla tych, którzy je przygotowywali jak i dla uczestników oraz przyszłych pokoleń jest film, w którym zobaczymy relacje z poszczególnych wydarzeń wzbogacone wypowiedziami osób w nich uczestniczących. Zachęcamy do oglądania!

Rok 2022 jest rokiem szczególnym dla Gdowa. To właśnie w tym roku Gdów obchodzi swój jubileusz 750-lecia istnienia. W czasie tego roku wydarzenia, które działy się w Gdowie były dedykowane temu jubileuszowi. Ważne jest to, że tego typu wydarzenie uwieńczone jest koncertem, na którym lokalni artyści, kultura i tradycja jest pokazywana, ale również bardzo miłym akcentem było pojawienie się zespołu Skaldowie, którzy również związani są bezpośrednio z Gdowem. Jeden z muzyków  jest honorowym obywatelem Gdowa

- przypomniał Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka,

Święto lokacji Gdowa obchodziliśmy przez cały 2022 rok organizując różnorodne wydarzenia kulturalne i sportowe. Nie zabrakło spektakli teatralnych,
konkursów, warsztatów, zawodów sportowych i wystaw, które w ciekawy
sposób przybliżały młodszym i starszym mieszkańcom bogatą historię
Gdowa.
Słowa podziękowania za pomysły i zaangażowanie w całoroczne obchody
kieruję do naszych instytucji kultury, pracowników urzędu i jednostek, nauczycieli
i organizacji społecznych. Serdeczne podziękowania składam również
na ręce Sejmiku i Zarządu Województwa Małopolskiego za wsparcie
finansowe organizacji uroczystego koncertu i wydania publikacji dokumentującej
nasze całoroczne działania lokacyjne.
Wszystkim Mieszkańcom i naszym Przyjaciołom dziękuje za wspólne
świętowanie.

-podsumował Gospodarz Gminy Gdów - Zbigniew Wojas

Organizatorami wydarzenia byli Gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie. Partnerem Głównym Przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie.

Patronat medialny nad uroczystym koncertem wieńczącym obchody 750-lecia lokacji Gdowa 27 listopada 2022 r. objęli TVP3 Kraków, Radio Kraków, Dziennik Polski oraz portal MójGdów.pl.

Tak oto zakończyliśmy całoroczne świętowanie 750-tych urodzin Gdowa nad którym patronat honorowy objął Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas. Partnerem Przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie. Dziękujemy za liczne przybycie i wspaniałą atmosferę! Życzymy miłego oglądania filmu!

#Malopolska #visitmalopolska