Dziś teatr z okazji Dnia Teatru. Trwa jubileuszowy CK-art.

  

Najlepszy spektakl jubileuszowej 15. edycji CK-art w kategorii teatr przygotowała "Grupa Teatralna Mozaika" z Szkoły Podstawowej w Bilczycach. Za wyraziste kreacje aktorskie wyróżniono Grupę Teatralną "Skądinąd" z Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wieliczce, która przedstawiła sztukę na podstawie „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Wyróżniono także Grupę Teatralną Smerfetki z Szkoły Podstawowej w Niegowici, doceniając jej kreatywne środki wyrazu artystycznego. Jury konkursowe doceniło też najlepszych aktorów: Pchłę Szachrajkę z grupy "Smerfetka" oraz "Miętusa" z grupy "Skądinąd". Tak najkrócej można podsumować dzisiejsze zmagania aktorskie w czasie wielkiej przygody zwanej Jubileuszowy XV Przegląd Artystyczny Młodzieży CK-art w Gdowie. Dziś na scenie widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie zaprezentowały się grupy teatralne. Jury w składzie Nicoletta Dragon, Paulina Zdancewicz i Wioleta Chmiela nie miało łatwego wyboru. Wspaniałe prezentacje aktorskie dostarczyły wiele emocji, za które wszystkim aktorom dziękujemy. Lepiej dzisiejszego Dnia Teatru nie mogliśmy świętować. 

Oceniając braliśmy pod uwagę dykcję, emisję głosu, przygotowanie grupy, wizje artystyczne i myślenie abstrakcyjne

- podsumowała zmagania konkursowe Nicoletta Dragon.

Ważne, by umieć tekst i zwracać uwagę na wymowę słowa "się"

- dodała Paulina Zdancewicz.

Przypominamy, że przed nami występy konkursowe w kategorii taniec, na które zapraszamy zarówno uczestników jak i publiczność w środę 3 kwietnia od godz. 9:00 do  Gminnej Hali Sportowej w Gdowie (więcej informacji i harmonogram występów).

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzymy powodzenia.

XV Jubileuszowy Przegląd Artystyczny Młodzieży Ck-art, organizowany przez Centrum Kultury w Gdowie odbywa się pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa. Patronat medialny objęli: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Dziennik Polski oraz portal dla mieszkańców Gdowa i okolic mójgdow.pl .

Skip to content