Dzień Otwarty z niespodzianką w Centrum Kultury w Gdowie

W sobotę 21 września w Centrum Kultury odbył się Dzień Otwarty, na który bardzo licznie przybyły dzieci wraz z rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się od pokazu magika, który zaprezentował mnóstwo niezwykłych sztuczek jak np. lewitacja stoliczka czy łączące się pierścienie. Uczestnicy nie tylko oglądali występ lecz brali w nim aktywny udział. Kończąc swoje spotkanie iluzjonista przy pomocy najmłodszych wyczarował słodką niespodziankę- -tort z okazji 10-lecia samodzielnej działalności Centrum Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie.

Tego dnia w Centrum Kultury wiele się działo, można było uczestniczyć zarówno w nowych zajęciach, jak i tych, które na stałe zagościły w ofercie kulturalnej CK. Największym powodzeniem cieszyły się warsztaty chemiczne. Dzieci sprawdzały m.in czy da się zobaczyć powietrze, czy suchy lód jest naprawdę zimny, a przy pomocy tajemniczych substancji łączyły kolory. Najmłodsi w wielką przyjemnością brali również udział w zajęciach z plastyki, robotyki, zajęć po angielsku. Nie zabrakło również zajęć ruchowych po angielsku oraz zumby kids. Chętni mogli również spotkać się z modelarzem i porozmawiać o pracowni modelarskiej, która działa w Gdowie. Na lubiących książki czekał kącik czytelniczy przygotowany przez pracowników biblioteki.

W czasie Dnia Otwartego Pani Dyrektor Centrum Kultury wręczyła nagrodę dla rodziny, która zwyciężyła w turnieju Rodzina na medal.

Wciąż można zapisać się na zajęcia na rozpoczynający się rok kulturalny 2019/2020.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej zdjęć z Dnia Otwartego: zobacz tutaj

Centrum Kultury w Gdowie realizuje zadanie: „NOWE MOŻLIWOŚCI EDUKACYJNE I KULTURALNE- NOWA JAKOŚĆ DLA WIDZA” w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”. Przygotowując wydarzenie wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.