Dziękujemy za wspólne kolędowanie!

Świąteczne zwyczaje mają wielką moc, łączą ludzi i pokolenia. Jedną z piękniejszych tradycji bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd, kultywowane od bardzo odległych czasów, aż po dziś. Tę świąteczną moc można było dziś poczuć oraz usłyszeć w naszym Centrum Kultury w Gdowie podczas "Wieczoru Kolęd". Pojawiły się tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w pięknej oprawie muzycznej stworzonej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Pierzchowa oraz Grupę Śpiewacza z Czyżowa. Na sali widowiskowej zabrzmiały pieśni: "Oj maluśki maluśki", "Szkypi Wóż", "A wczora z wieczóra", "Gore gwiazda Jezusowi" i wiele innych. Cała sala kolędowała i kołysała się w rytm melodii.

Była to też świetna okazja do spotkania pokoleń i wspólnego spędzenia czasu rodzin, a szczególnie dziadków i babć, z okazji zbliżającego się święta. A wszystko w kameralnym gronie, przy stolikach z lampionem oraz kawałkiem pysznego ciasta i herbatki czy też kawy. Wieczorowi towarzyszył niepowtarzalny klimat radości i refleksji.

Serdecznie dziękujemy grupom kolędniczym za uświetnienie spotkania i podtrzymywanie tradycji, a uczestnikom za przybycie i wspólne kolędowanie.

Krótką relację VIDEO z kolędowania można zobaczyć TUTAJ: https://youtu.be/vBWAfBClkMg .

Skip to content