BOHATEROWIE POWSTANIA STYCZNIOWEGO – konkurs plastyczny.

KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI 160. ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO.

Wykonanie pracy plastycznej o tematyce powstańczej, ze szczególnym uwzględnieniem postaci i bohaterów tego wydarzenia jest zadaniem konkursowym konkursu plastycznego organizowanego przez Centrum Kultury w Gdowie z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Serdecznie zapraszamy do udziału!  Prace i zgłoszenia należy składać od 16 do 19 stycznia 2023 roku, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 20 stycznia 2023 r., o godz. 10.00 na sali widowiskowej w Centrum Kultury w Gdowie.

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych zamieszkałych na terenie gminy Gdów. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej o tematyce powstańczej, ze szczególnym uwzględnieniem postaci, bohaterów tego wydarzenia. Oczekujemy na prace konkursowe w technikach: malarskich – format A3 i graficznych format A4. Rodzajem pracy może być: portret konkretnego lub symbolicznego bohatera lub bohaterki powstania np. (jego, jej) wygląd, strój, scena batalistyczna, scena rodzajowa czy symbole powstania.

Celami konkursu są upamiętnienie 160. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, popularyzacja tego zrywu narodowego za pomocą wypowiedzi plastycznej w technice malarskiej i graficznej, propagowanie postaw patriotycznych, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec bohaterów Ojczyzny, zachowanie pamięci o poległych Polakach w walce narodowo wyzwoleńczej szczególnie o najważniejszych postaciach związanych z tym wydarzeniem oraz utrwalanie wiedzy o polskich zrywach wolnościowych.

Kategorie wiekowe uczestników:

1. dzieci do 10 roku życia
  2. młodzież od 11 do 17 lat
  3. dorośli.

Zgłoszona praca musi być opatrzona tytułem, podpisana imieniem i nazwiskiem uczestnika zawierać jego wiek, ponadto powinno być dołączone wypełnione zgłoszenie czyli metryczka (która stanowi załącznik do niniejszego regulaminu). Każdy uczestnik może przedstawić na konkurs 1 pracę.

Prace oceniać będzie powołana komisja, uwzględniając: zgodność pracy z tematem konkursu, inwencję twórczą, pomysłowość, kompozycję, ekspresję, a także estetykę wykonania.

Zwycięskie prace konkursowe zostaną wyeksponowane na stronie internetowej Centrum Kultury w Gdowie i na wystawie okolicznościowej. Szczegóły w Regulaminie konkursu.

Patronat medialny nad konkursem objął portal "Mój Gdów".

Serdecznie zapraszamy do udziału!

REGULAMIN_Bohaterowie Powstania Styczniowego (PDF).

KARTA ZGŁOSZENIA_metryczka