BOHATEROWIE BAJEK NA SCENIE SALI WIDOWISKOWEJ CK

Z okazji Dnia Dziecka najmłodsi zostali zaproszeni na wspaniałe widowisko dla dzieci. Magiczny Koncert "Bajki Świata" odbył się 4 czerwca 2023 r. o godzinie 11:00 na sali widowiskowej w Centrum Kultury w Gdowie. Pełne kolorowych strojów, baniek mydlanych, śniegu, dymu, śmiesznych dialogów namalowało na twarzach młodych widzów radosne uśmiechy.

Za sprawą wyśmienitej gry aktorskiej mali widzowie odbyli niezwykłą muzyczną podróż w świat swoich ulubionych bajek. Ich bohaterowie zeszli z ekranów, by na scenie widowiskowej podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami. Zaczęto od Stumilowego Lasu, który zwiedzono w towarzystwie Kubusia Puchatka, wypłynięto na wielkie wody południowego Pacyfiku pod przywództwem legendarnej Vaiany, by przez chwilę zanurkować z Małą Syrenką w niezmierzonych, morskich głębinach. Następnie, wskakując na latający dywan wraz z Aladynem przeniesiono się do indiańskiej wioski Pocahontas. Razem z Tarzanem wylądowano na gorącej Sawannie gdzie panuje słynny Król Lew. Na zakończenie „schłodzono się” w mroźniej Krainie Lodu...

Koncert miał na celu pobudzenie i rozwój wyobraźni oraz ciekawości poznawczej dziecka oraz zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym.

Organizatorem wydarzenia była Agencja Artystyczna Grupa KSM w partnerstwie z Centrum Kultury w Gdowie.

Patronat medialny nad widowiskiem objął portal dla mieszkańców Gdowa i okolic MójGdów.pl .