“Bawimy się razem” – za nami zajęcia dla dzieci z Polski i z Ukrainy w gdowskiej hali sportowej

Malowanie, rysowanie, wycinanie, sensoryka dla smyka - to tylko niektóre z zajęć jakie przygotowało Centrum Kultury w Gdowie dla dzieci z Polski i Ukrainy biorących udział w wydarzeniu "Bawimy się razem", które odbyło się w niedzielę 27 marca 2022 r. w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

Na zaproszenie Gminy Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie na gdowską halę sportową przybyło bardzo wiele dzieci, które w imieniu Organizatorów przywitali Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie Maciej Gibała.

Dzieci chętnie spróbowały swoich sił wykonując piękne prace plastyczne, pod okiem pani Anny Suchoń, wspólnie udało się stworzyć postać pani Wiosny. Wiele radości sprawiły im zajęcia z sensoryki - zabawa z ciastoliną oraz plasteliną, wykonywanie małych dzieł sztuki z użyciem powszechnie dostępnych materiałów czy wykonywanie prostych doświadczeń fizycznych. Chętne tańczyły taniec nowoczesny oraz  oraz wzięły udział w zajęciach muzycznych dostosowanych do potrzeb najmłodszych. Nie mogło oczywiście zabraknąć słodkości, którymi częstował gospodarz gminy, dmuchanych zjeżdżalni, waty cukrowej oraz zabaw w towarzystwie dużej maskotki - Gryfika, z którą wielu robiło wspólne zdjęcia.

Niewątpliwie spotkanie było doskonałą formą integracji dzieci z Polski i z Ukrainy, a przygotowane liczne atrakcje okazały się świetną formą spędzenia niedzielnego popołudnia, o czym mogą świadczyć radosne i uśmiechnięte twarze dzieci i ich mam. 

Foto: Centrum Kultury w Gdowie.

Skip to content