Bajor nauczycielom.

Michał Bajor oczarował dziś nauczycieli z gminy Gdów. Publiczność nagrodziła gromkimi brawami wyjątkową dawkę poezji śpiewanej. Na koncert zorganizowany przez Centrum Kultury w Gdowie, zaprosili środowisko nauczycielskie Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego - oddział w Gdowie z prezesem Józefem Obrałem na czele. Artysta zagrał w Gdowie po raz pierwszy.

Tyle podróżując, nie byłem w Państwa grodzie. Bardzo przepraszam. Gorąco i serdecznie dziękuję za zaproszenie

- mówił ze sceny Michał Bajor, podkreślając, że wywodzi się z nauczycielskiej rodziny. Muzyk oczarował swym głosem. Docenił dobrą akustykę w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

Czuję się tutaj jak w prawdziwej operze

- zapewniał.

Gdowska publiczność usłyszała wiele wyjątkowych utworów słownych, muzycznych, słowno - muzycznych i choreograficznych. Wybrzmiały kompozycje pana Michała Bajora, do których tekst napisał sam artysta, takie jak "Nie zgadzam się na tę miłość" czy "Czas i sen". Były także magiczne utwory do słów Wojciecha Młynarskiego: "Trzy drzewka", "Atlantyda", "Dotańczę do tej chwili", "Man, Man, Manhatan" oraz "Początek mojej drogi". Artysta, słowami Andrzeja Ozga, zaśpiewał także o tym, jak jesteśmy "Niewyraźni". Wybrzmiały kompozycje Piotra Rubika: "Kasa, kasa, kasa", "Panie, który jesteś", "Barwa Twoich słów" ale także inne : "A kto Ciebie ty wierzbino"  - do słów Marii Konopnickiej czy "W moją stronę" do słów Artura Andrusa. O tym, co się dzieje, gdy rozpieszcza nas lato zaśpiewał w "Hiszpańczyku" - kompozycji Pawła Stankiewicza do słów Jacka Bończyka. Momentami słyszano nagrany w studio głos Kayah i Ireny Santor. Z kolei "Dla duszy gram" (do słów Andrzeja Poniedzielskiego) wywołało sentymentalny uśmiech na twarzach, wlewając w serca dawkę pozytywnej energii i  zapewniając muzycznie uczestników koncertu w gdowskiej hali sportowej, że "Po każdej nocy wstaje dzień".

Nie chcę więcej, twoje serce do życia wystarczy
Twoje serce, co zagrzewa do walki o każdy dzień
Twoje serce, które cierpi i kocha namiętnie,
które bije, coraz prędzej, goręcej *

- zwieńczyło koncert.

Zasłużenie wybrzmiał gromki aplauz a sam wokalista i muzycy otrzymali podziękowania od gospodarze gminy wójta Zbigniewa Wojasa,  dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wiolety Chmieli i Prezesa gdowskiego oddziału ZNP Józefa Obrała. O wyjątkowy poczęstunek zadbała gdowska "Spółdzielnia Socjalna Tradycje Regionalne".

Uczta dla duszy!

* Michał Bajor „Nie chcę więcej” Muzyka: Włodzimierz Korcz Słowa: Dariusz Rogalski Z płyty: „Od Kofty… do Korcza” VOL. 2 (Premiera płyty: 29.09.2017)