MŁODZI STRAŻACY RYWALIZOWALI NA ZAWODACH. Najlepszą MDP Niewiarów.

I miejsce MDP Niewiarów, II miejsce MDP Szczytniki, na III miejscu MDP Pierzchów, na IV - MDP Wiatowice oraz MDP Gdów -  jedyna drużyna żeńska.  5 drużyn: MDP Pierzchów, MDP Niewiarów, MDP Szczytniki, MDP Wiatowice oraz MDP Gdów ( drużyna żeńska) wystąpiło w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na boisku Zagajanki w Gdowie. 18 czerwca 2023 r. zawody towarzyszyły piknikowi "Bezpieczne wakacje" w Gdowie.

Poza konkursem z torem zapoznały się także najmłodsze młodzieżowe i dziecięce drużyny pożarnicze z OSP Niegowić, OSP Kunice, OSP Nieznanowice, OSP Winiary, OSP Cichawa. Nagrody i vouchery wręczył Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas wraz z Komendantem Gminnym Tomaszem Srogą i Dariuszem Nowakiem - Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP. Gospodarz Gminy, zwracając się do najmłodszych zadeklarował również dofinansowanie dla wszystkich obecnych na wydarzeniu drużyn oraz dla MDP Bilczyce, która uczestniczyły w tym dniu w Wojewódzkich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Suchej Beskidzkiej).

Serdecznie gratulujemy!

***

ZAWODY TOWARZYSZYŁY PIKNIKOWI "BEZPIECZNE WAKACJE". FESTYN PEŁEN ATRAKCJI ZAKOŃCZYŁ SIE OKOŁO GODZINY 20-TEJ, A ORGANIZATORZY ZAPROSILI NA JEGO KOLEJNĄ EDYCJĘ... JUŻ ZA ROK.

Organizatorami wydarzenia są Gmina GdówCentrum Kultury w GdowieIPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - sekcja Polska) oraz Polska Sekcja IPA - Region Kalwaria Zebrzydowska.

Patronat nad imprezą objęła Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce – mł. insp. Mirosław Strach oraz Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem medialnym Radia Kraków, portalu informacyjnego Wieliczki i powiatu wieliczkacity.pl oraz portalu dla mieszkańców Gdowa i okolic mójgdów.pl.

Partnerami wydarzenia są: Gminna Rada Ruchu Drogowego w Gdowie, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, Grupa Motocyklowa Powiśle Dąbrowa TarnowskaAutomobilklub GalicyjskiKolekcja – Broń i Akcesoria 061Ochotnicza Straż Pożarna w Gdowie, SALCOM - Ratujemy i uczymy Ratować, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice Sekcja GdówBaca K1 – Thaiboxing & Kickboxing,  X-TREM Park Wieliczka Grabówki, One Shot, Centrum Wolontariatu w PodolanachKopalnia Soli Wieliczka.