Wyniki XII Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art 2021 w kat. literatura, plastyka, fotografia

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu wyniki XII Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art 2021 w kategorii literatura, plastyka, fotografia.


LITERATURA:
W XII edycji Przeglądu Artystycznego Młodzieży Ck-Art 2021 w kategorii literatura wzięło udział 14 uczestników. Do oceny wpłynęło 14 prac, 8 w kategorii proza i 6 w kategorii poezja.
Jury w składzie: Barbara Rotter - Stankiewicz – redaktor Dziennika Polskiego i redaktor naczelna gazety Mój Gdów, Joanna Nalepa – polonistka, absolwentka Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego po przeczytaniu zgłoszonych prac postanowiło
przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

kategoria proza:
I miejsce: Marcelina Zuchowicz za „Ocean Arszeniku”
II miejsce: Anna Nawrot za „Baśń o smoku Jeżynku i dziewczynce Mili”
III miejsce: Weronika Duraczyńska za „Nierzeczywista rzeczywistość”
wyróżnienie: Wiktoria Jagusińska za „Zaginięcie Soni”

kategoria poezja:
I miejsce – Liliana Chanek za „Czy wiesz co odczuwasz”
II miejsce – nie przyznano
III miejsce - Oliwia Pękala za „Mały roczek”
wyróżnienie: Julia Gieras za „Historia ziemi?

Nagrodzone przez nas prace poetyckie cechuje m.in. ciekawa metaforyka, jasny przekaz, operowanie obrazem poetyckim, poprawność językowa, dojrzałe przemyślenia, ciekawa forma. W prozie widać oryginalność historii, dużą śmiałość językową, poczucie humoru i wyobraźni - mówi pani Joanna Nalepa.
Ale pojawiają się również błędy, dlatego autorzy powinni zwrócić większą uwagę na interpunkcję, ortografię i literówki. - mówi pani Barbara Rotter - Stankiewicz.

PLASTYKA:
W XII edycji Przeglądu Artystycznego Młodzieży Ck-Art 2021 w kategorii plastyka i fotografia wzięło udział ponad 54 uczestników. Nadesłano ponad 80 fotografii i ponad 100 prac plastycznych, w tym: rysunki, grafiki i prace malarskie.  Uczestnicy dopisali mimo pandemii.
Jury w składzie: Piotr Sionko – fotograf, Agnieszka Kossak – Linczowska – plastyk, Anna Suchoń – instruktor plastyki w Centrum Kultury w Gdowie postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

kategoria malarstwo:
I miejsce – Zofia Lynch
II miejsce – Oliwia Kurnik
III miejsce – Maja Przybylska
wyróżnienia: Radochna Łojek, Szymon Donatowicz, Roksana Kurzeja

kategoria rysunek:
I miejsce – Radochna Łojek
II miejsce – Emilia Czyżewska
III miejsce – Mariola Grzegorzak
wyróżnienia: Amelia Markiewicz, Karina Batko, Roksana Chmiela

kategoria grafika:
wyróżnienia:
Aleksandra Ptak, Maja Strójwąs, Patrycja Styczeń, Szymon Donatowicz

FOTOGRAFIA:

I miejsce – Natalia Donatowicz
II miejsce – Oliwia Kurnik
III miejsce – Maja Strójwąs
wyróżnienia:
Filip Matusz, Karol Stelmach, Kacper Gliński

STATUETKĘ XII CK-ART W KATEGORII PLASTYKA  OTRZYMUJE RADOCHNA ŁOJEK

Prace plastyczne przedstawione przez młodych artystów są dopracowane i przemyślane. Widać w nich pasję i przyjemność tworzenia. Reprezentują wysoki poziom artystyczny. Coraz częściej młodzież sięga po techniki cyfrowe, przetwarzając fotografie lub tworząc prace w  cyfrowych programach graficznych. Przedstawia w nich swój obraz świata, ale też formułuje obawy i stawia pytania dotyczące przyszłości.  Pokazuje swoje pasje i zachwyca się pięknem świata i coraz lepszą technologią pozwalającą tworzyć nowe coraz ciekawsze prace, co widać zwłaszcza na fotografiach i w grafice komputerowej.  Dla wielu młodych ludzi przegląd jest możliwością pokazania swoich prac i skonfrontowania ich z pracami innych uczestników. Widać, że młodzież lubi ten konkurs ponieważ mogą pokazać wszystko co ich pasjonuje, nie ma określonego tematu. Dla jednych jest to hobby i miłe spędzenie czasu, ale dla innych początki drogi życiowej i przyszłego zawodu - mówi pani Anna Suchoń z CK.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Przeglądu za nadesłane prace i gratulujemy laureatom. Już niebawem na naszej stronie ukaże się prezentacja prac, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.
Prezentacja prac: https://youtu.be/v6mN0IBSXE8

Z uwagi na przedłużające się obostrzenia uprzejmie informujemy, że termin rozdania dyplomów i nagród został przesunięty. Nowy termin zostanie ustalony jak tylko pojawią się sprzyjające okoliczności.

fot. Piotr Sionko, CK

Skip to content