Wyniki IX Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art 2018 w kat. literatura

16 marca 2018 roku Jury IX Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art w składzie: pani Joanna Nalepa absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz pani Edyta Trojańska – Urbanik absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim wyłoniło zwycięzców w kategorii literatura.
Po przeczytaniu 30 prac (11 wierszy i 19 utworów napisanych prozą), które zostały zgłoszone przez 21 uczestników Jury postanowiło przyznać następujące nagrody oraz wyróżnienia.
W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE: KLASY I-VI
POEZJA: prace nie wpłynęły.
PROZA:
wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Motoła za utwór pt. „Przygoda z motylkami” - Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju, Julia Biernat za utwór pt. „W dziczy” – Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.
III i II nagroda: nie przyznano.
I nagroda: Marianna Motak za utwór pt. „Ostatni Spacer” - Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.

W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE: KLASY VII ORAZ KLASY GIMNAZJALNE I SZKOŁY ŚREDNIE
POEZJA:
wyróżnienie otrzymała: Zuzanna Biernat za wiersze pt. „Cele” oraz „Sprawa wyzwoleńcza” – zgłoszenie indywidualne.
III i II nagroda: nie przyznano.
I nagroda i statuetka CK-art: Kamila Glińska za wiersz pt. „Funkcja miłości” - Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.
PROZA:
wyróżnienia otrzymali: Martyna Rajchel za opowiadanie pt. „Sny geniusza” - Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej, Wanesa Bartosz za opowiadanie pt. „Miłość od ciemnej strony” – Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Gdowie, Emilia Sala za opowiadanie pt. „Ocalona” - Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Gdowie.
III nagroda: Małgorzata Duś za opowiadanie  pt. „Bitwa” - Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.
II nagroda: Julia Ważny za opowiadanie „Verna Buffone” - Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.
I nagroda ex aeqo i statuetka Ck – art.: Gabriela Szydłowska za opowiadanie pt. „Anioły wojny” – II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni oraz Marcelina Żuchowicz za opowiadanie pt. „Góra Czarownic” – Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Przeglądu za nadesłanie prac literackich, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na Galę Finałową, połączoną z prezentacją oraz rozdaniem nagród i statuetek, która odbędzie się 19 marca, o godz. 12.00 w Centrum Kultury w Gdowie.