Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Leszka Wojtala

14 stycznia o godzinie 17.00 w Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Leszka Wojtala.

Leszek Wojtal jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego (klasa gitary M. Nagy’a) oraz Wydziału Twórczości, Edukacji i Interpretacji Muzycznej (specjalność: kompozycja, w klasie M. Chyrzyńskiego). Studiował także muzykę elektroniczną pod kierunkiem M.Chołoniewskiego.

Jego twórczość obejmuje różne formy i gatunki z przewagą utworów kameralnych. Ważną część stanowią kompozycje przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Utwory prezentowane były na licznych festiwalach krajowych: Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich, Srebrna Szybka itd.

Jako instrumentalista Leszek Wojtal wykonuje głównie muzykę XX i XXI wieku, również własne kompozycje i improwizacje. Pracuje jako pedagog, nauczyciel gitary, aranżer, kompozytor w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Gdowie oraz Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.

Nieustającą inspirację dla twórczości artysty stanowi działalność pozamuzyczna – sportowa (wspinaczka skałkowa) oraz fotograficzna (analogowa).

Leszek Wojtal jest nauczycielem  gitary w gdowskiej Szkole Muzycznej I stopnia od wielu lat. Jest także kompozytorem, a jego utwory wielokrotnie były wykonywane przez szkolną orkiestrę oraz chór szkolny oraz chór  Tutte le Corde.

Wielką pasją pana Leszka jest fotografia. Jego zdjęcia to nie tylko relacje ze skałkowych wypraw, ale także nostalgiczne fotografie, które obrazują raczej wnętrze człowieka w korelacji z otaczającą go rzeczywistością, a także eksperymenty z aparatem analogowym.

Jeden z takich cykli „Zatrzymać siebie” będziemy mogli obejrzeć w Centrum Kultury w Gdowie podczas wystawy od 14 stycznia do 15 lutego 2019 roku. Podczas wernisażu 14 stycznia o godz. 17.00 będzie można spotkać się z artystą, który oprócz uczty wizualnej,  przygotuje dla Państwa również  niespodziankę muzyczną.