Zakończenie Roku Kulturalnego 2018/2019 w Centrum Kultury

W zeszłym tygodniu uroczyście zakończyły się przed przerwą wakacyjną zajęcia prowadzone przez Centrum Kultury.

W środę w Gminnej Hali Sportowej odbyły się ostatnie zajęcia z gimnastyki artystycznej. Dziewczęta po krótkiej rozgrzewce zaprezentowały zebranym rodzicom swoje umiejętności gimnastyczne, które rozwijały na zajęciach z instruktorem. Cheerleaderki, które treningi miały w czwartki, zaprezentowały się szerszemu gronu, w tym rodzicom, w czasie tegorocznego Pikniku Zdrowia i Aktywności Fizycznej. Wszystkie uczestniczki zajęć z rąk instruktorów oraz Dyrektor Centrum Kultury odebrały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

W piątek, 14 czerwca, w Centrum Kultury spotkali się uczestnicy zajęć prowadzonych w budynku Centrum oraz młodzi modelarze. Jako pierwsze na scenie wystąpiły najmłodsze tancerki uczęszczające na zajęcia taneczne z elementami baletu. Bez wątpienia podbiły serca zgromadzonych rodziców i starszych kolegów prezentując dwa układy choreograficzne. Kolejną grupą, która zaprezentowała się w piątkowe popołudnie byli Mali Gdowianie. Zespół ludowy Mali Gdowianie to propozycja dla dzieci i młodzieży, która pozwala poznać tradycję ludową regionu krakowskiego i subregionu gdowskiego. Uczestnicy zajęć uczą się śpiewu, tańca, zabaw oraz tradycji.

Pan Andrzej Sobotta- instruktor modelarstwa, opowiadał o zajęciach, które prowadzi w budynku byłego gimnazjum, a chłopcy zaprezentowali modele samolotów, które zbudowali na zajęciach.

Prezentację przedstawiającą uczestników zajęć plastycznych oraz ich prace przygotowała Pani Ania Suchoń- instruktor CK. Mogliśmy zobaczyć wybrane prace, które powstały od września do czerwca w pracowni plastycznej.

Dyplomy oraz wakacyjne upominki wręczono wszystkim uczestnikom zajęć CK: tym, którzy wystąpili na scenie, a także: z robotyki, z Klubu Maluszka, z Klubu Kreatywnego Malucha, z zajęć tanecznych i umuzykalniających.

Pani Dyrektor życzyła wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji oraz zachęcała do udziału w wakacyjnych zajęciach przygotowanych przez Centrum Kultury.

zobacz pełną relację z zakończenia roku kulturalnego 2018/2019:zobacz tutaj

 

Comments are closed.