Zagrali w czasie Święta Ziemi Gdowskiej

Kończąc podsumowania Święta Ziemi Gdowskiej, chcielibyśmy wspomnieć zespoły, które zaprezentowały się na scenie na gdowskim Zarabiu.

Sobotnie popołudnie rozpoczęło się od koncertów zespołów: Bat on Roads, Expert i INFINITE AXIS

Zespół Bat on Roads z Bochni występuje w składzie: Weronika Czyż- wokal, Bartek Biernat- klawisze, Mikołaj Oświęcimski -gitara, Bartosz Czyż- bas, Kamil Kaczmarczyk oraz Bartosz Dziadowiec -perkusja. Zespół istnieje od kilku miesięcy a już został laureatem w konkursie ck-art w Gdowie.  Jak zaznaczają, chcą rozwijać się w kierunku wielu gatunków muzycznych przez co nie ograniczają się tylko do jednego z nich.

Zespół Expert istnieje  na rynku 2 lata,  gra muzykę disco polo,  biesiadną oraz przeboje zagraniczne. Zespół posiada bardzo szeroki repertuar. Oferuje oprawę muzyczną wesel, studniówek, festynów i innych imprez okolicznościowych!  Młodzi artyści pochodzą z okolic Limanowej i Łapanowa.

Zespół INFINITE AXIS dawniej występował  jako METAL MASTERS z Niepołomic powstał w 2013 roku.  Założycielami są Igor Drelichowski  (gitara prowadząca/wokal) i Bartek Ulanecki (perkusja). W ubiegłym roku dołączyli do nich: Jan Więckowski  (gitara rytmiczna) oraz Marcin Więcław (gitara basowa). Zespół gra Covery znanych zespołów rockowych i metalowych oraz tworzy własne kompozycje.  Mają  za sobą wiele występów publicznych w takich miejscach jak: Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa , Pikniki rodzinne w Szkole Podstawowej w Niepołomicach oraz w Gimnazjum w Woli Batorskiej, Dni Niepołomic, Święto Chleba i Piernika w Jaworze. Zespół również ma na swoim koncie wiele  sukcesów na przeglądach artystycznych -miedzy innymi,  nagrodę za zajęcie I miejsca na przeglądzie artystycznym młodzieży CK-ART Gdów 2019.

Także w sobotę przed publicznością ŚZG zaprezentował się zespół B.L.U.E. Członkowie zespołu  pochodzą z Gdowa i okolic. Zespół działa od listopada 2017 roku i od półtora roku tworzy autorską muzykę, z pogranicza pop-rocka. Utwory ich traktują o  relacjach międzyludzkich. W skład zespołu wchodzą: Szymon Ciszek - wokal, Stefan Chyrc - gitara, Marcin Łosiowski - bass, Anita Korba - instrumenty klawiszowe oraz Arek Pajorski - perkusja.

Sobotnie koncerty zakończył występ Mister R - twórcy i wykonawcy muzyki tanecznej. Mister R jest autorem tekstów oraz współtwórcą muzyki razem z didżejami: DJ WV Disco oraz DJ Leo. Jest to nowa postać na rynku muzycznym, utwory Mistera R znane są i dość często grane w radiach internetowych Disco Polo, aktualnie są to "Laska", "Kochanie wykrakałaś" oraz "Złoto", jest również wykonawcą coverów kilku znanych powszechnie utworów. Aktualnie promują muzykę, poprzez szereg występów w gminach małopolskich oraz śląskich.
Tradycyjnie pierwszy dzień Święta Ziemi Gdowskiej zakończył się dyskoteką, którą poprowadził BOGUSŁAW – WOJCIECH BREWCZYŃSKI / Dee Jay BREWKA.

Ostatni w Raju swój koncert zagrali w  niedzielę, 4 sierpnia. To grupa muzyczna, która powstała w 2013 roku grająca muzykę w stylu pop/rock/indie. Zespół tworzy czterech ambitnych muzyków, którzy posiadają duże doświadczenie artystyczne. Grupę charakteryzuje dynamizm, rozmach, zapał i temperament – cztery słowa, które tworzą perfekcyjny rock. Znacie przecież te piosenki, które mają w sobie tyle energii, że podczas odtwarzania wlewają ją w słuchających i nie da się nie kiwać głową do rytmu. W przypadku zespołu Ostatni w Raju wszystkie utwory dają właśnie taki efekt.

Zapraszamy na naszego FB, gdzie zamieśliliśmy pełną fotorelację ŚZG 2019 w obiektywnie Elzbiety i Piotra Sionko: Święto Ziemi Gdowskiej 2019

Comments are closed.