VIII Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego

2 grudnia w sali widowiskowej Centrum Kultury po raz kolejny rozbrzmiały utwory Andrzeja Zielińskiego - wokalisty, kompozytora, pianisty, założyciela zespołu „Skaldowie” i jednocześnie honorowego obywatela Gdowa.

W koncercie finałowym VIII Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego zaprezentowało się 13 solistów,  1 duet oraz 3 chóry. Zmagania młodych wokalistów oceniało Jury w składzie: Andrzej Zieliński - Przewodniczący, Jacek Zieliński- muzyk, wokalista w zespole Skaldowie i Janusz Gajec – muzyk, instrumentalista, mieszkaniec gminy Gdów.

Jury oceniło koncert, jako najlepszy w ośmioletniej historii Festiwalu. Przyznano, aż pięć pierwszych miejsc i dwa drugie:

Kategoria: klasy I-III

I miejsce Chór SP im. Ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach

I miejsce Nizioł Zuzanna -SP nr 1 im. Stanisława Staszica w Jadownikach

Kategoria: klasy VII-VIII

I miejsce Julianna Sitko- Fundacja wspierania Kultury „Młode Talenty” Bochnia

I miejsce Grupa Wokalna MiRŚ -CK Gminy Łapanów

II miejsce Zuzanna Węglarz- Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach

Kategoria: szkoły średnie i dorośli

I miejsce Alexander Spisak- II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

II Miejsce Młode Talenty -Fundacja Wspierania Kultury „Młode Talenty” Bochnia

Zwycięzcy z rąk Przewodniczącego Jury oraz Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa otrzymali pamiątkowe statuetki króliczka, a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz słodkie upominki.
Nie zabrakło również życzeń i podziękowań.
Gabriela Fortuna, zeszłoroczna laureatka Festiwalu, złożyła podziękowania Braciom Zielińskim oraz pani Dyrektor Centrum Kultury za wsparcie i możliwość zaśpiewania w koncercie jubileuszowym Andrzeja Zielińskiego, który odbył się w listopadzie w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Na zakończenie Wójt Gminy Gdów złożył życzenia imieninowe, a zgromadzona publiczność wspólnie z uczestnikami festiwalu odśpiewała Jubilatowi sto lat.

Tegoroczną galę finałową poprowadzili: Wacław Krupiński – krakowski dziennikarz oraz Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie - Wioleta Chmiela.

Patronat medialny nad VIII Festiwalem Piosenek Andrzeja Zielińskiego objęła TVP  Kraków oraz portal i gazeta "Mój Gdów" - dziękujemy!

Centrum Kultury w Gdowie realizuje zadanie: „NOWE MOŻLIWOŚCI EDUKACYJNE I KULTURALNE- NOWA JAKOŚĆ DLA WIDZA” w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”. Przygotowując wydarzenie wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.